Zpět

Smršť napínavých audioknižních novinek | Nové audioknihy 11-12/2024

zpráva, , 24.03.2024
Nové audioknihy 11-12/2024
S jarem se audioknižních novinek urodilo požehnaně. Tady je třináct těch nejzajímavějších.
Strach Jozefa Kariky jste si už dříve mohli poslechnout v originále. Nyní vychází tento román krále slovenského hororu u OneHotBook v češtině a vy se můžete bát spolu s Ondřejem Novákem.

Voxi vydává další, už šestý případ detektivní kanceláře Cormorana Strika a Robin Ellacottové. Audioknihu Černočerné srdce Roberta Galbraitha, což je alias Joanne Rowlingové, čte Martin Zahálka.

Série detektivek oblíbeného Dominika Dána v podání Martina Stránského se rozrůstá pomalu, ale jistě. Publixing právě vydává v českém překladu už osmý kousek, Břemeno minulosti.
 

Nakladatelství Audiotéka otevřelo novou sérii thrillerů Washington Poe z pera anglického autora M. W. Cravena. Po Loutkovém divadle teď vychází Černé léto, opět v podání Martina Zahálky.

I Tympanum přispělo svou trochou do mlýna audioknižních detektivek. V edici Lupa, která se soustředí na českou tvorbu, vydává v podání Marie Štípkové Prach, popel a dým Jarmily Pospíšilové.
 

A stranou nezůstává ani Kanopa, jejíž audioknižní produkce se utěšeně rozrůstá. Novinkou je zvuková podoba thrilleru Pozvaní americké spisovatelky Jennifer McMahonové, v podání Jitky Ježkové.

U Supraphonu vychází tajemně pohádková audiokniha Zdeňka Svěráka Čerti nejsou v autorské interpretaci a s písničkami Jaroslava Uhlíře v podání Igora Orozoviče a Veroniky Khek Kubařové.
 

Audiokniha Zoo v kufru Geralda Durella vypráví o jeho šestiměsíční cestě, kterou v roce 1957 podnikl do Kamerunu, aby si nachytal vlastní zoo. Čte Otakar Brousek ml., vydává Tympanum.

S novou audioknihou Arila: Stíny Citadely se můžete už potřetí vydat do fantasy světa Radka Starého, který veřejně vystupuje jako Sterakdary. V podání Jitky Ježkové ji vydává Voxi.
 

OneHotBook nahrálo s Vasilem Fridrichem audioknihu Přežít a závodit: Jeden rok šéfa stáje F1. Otevřenou a zábavnou zpověď Guenthera Steinera – jedné z nejvýraznějších postav motoristického sportu.

Stejný vydavatel připravil i další novinku: román americké autorky Taylor Jenkins Reid Carrie Soto se vrací inspirovaný tenisovou legendou Serenou Williamsovou. Čtou ho Anita Krausová a Jakub Koudela.
 

Krátce po vydání audioknižní podoby románu Tři francouzské spisovatelky Valérie Perrinové, vydává Jota i další její román Vyměnit vodu květinám. Tentokrát v podání Štěpánky Romové.

A na závěr ještě Kriminální příběhy osmdesátých let. Deset povídek o skutečných zločinech je další sbírkou true crime případů, kterou sepsal I. M. Jedlička, přečetl Norbert Lichý a vydal Supraphon.

Všechny tyto a spustu dalších audioknih koupíte na Audiolibrixu. Přehledy novinek pro vás připravuje naposlech.cz