Zpět

Po stopách Pratchetta, Mauglího a skutečných zločinců | Nové audioknihy 19/2023

zpráva, , 14.05.2023
Vydejte se s námi po stopách nových, ještě žhavých audioknih.
Radioservis vydává rozhlasovou dramatizaci Mauglí. Literární předlohu Rudyarda Kiplinga zdramatizovala Marie Špalová a kromě Jana Ciny v titulní roli uslyšíme více než 20 dalších interpretů.

OneHotBook dává posluchačům výjimečnou příležitost poznat autora slavné Zeměplochy. Audioknihu Terry Pratchett: Život v poznámkách pod čarou napsal Rob Wilkins a čte Jan Vondráček.

Audiotéka a Bookmedia společně vydávají další thriller Chrise Cartera z jeho série s Robertem Hunterem. Audioknihu Galerie mrtvých si můžete poslechnout opět v interpretaci Jakuba Saice.
 

Advokát Mickey Haller se po nějaké době vrací do soudní síně. Podaří se mu vyřešit zděděný případ a zůstat naživu? Publixing a Slovart vydávají Rozsudok ulice Michaela Connellyho. Čte Marek Koleno.

Audiokniha Kudy kráčel zločin představí známé kriminální kauzy očima Karla Tichého – kriminalisty, který byl u toho. Poslechnout si je můžete v podání Pavla Soukupa. Vydává Audiolibrix.
 

Rusko očima zahraničního reportéra České televize Miroslava Karase – to je audiokniha s názvem A odkud bych asi tak byl?, kterou v interpretaci samotného autora vydává Voxi.

Zvukovou podobu dalšího historického románu Hany Whitton vydává Témbr. Romantickou audioknihu Blanka z Valois: Levandulová princezna o první lásce Karla IV. čte Jakub Saic.

Představte si dovolenou s cholerickým dědou (!) komunistou (!!) na Kubě (!!!) Cosmopolis vydává v podání Petry Bučkové audioknižní novinku české autorky Michaely Janečkové Třešně v rumu.
 

Vydavatelství Kanopa připravilo ve zvuku psychologický román Jaroslava Havlíčka (nejen) o dospívání, lásce a ztrátě. Audioknihu Helimadoe si můžete poslechnout v interpretaci Václava Knopa.

A na závěr dnešního přehledu poslední díl z válečné fantasy série Miroslava Žambocha Seržant, kterou vydává Walker & Volf. Příběh Maxe Bronštejna završuje Válečník v podání Zdeňka Velena.

Audioknihy pořídíte na Audiolibrixu. Číst o nich si můžete na naposlech.cz