Zpět

Nové audioknihy 5/2019

zpráva, , 03.02.2019
Představujeme osm audioknižních novinek pátého týdne roku 2019.
Tatérka britské autorky Alison Belshamové vyšla u nás knižně v září loňského roku. Nyní je s podtitulem „thriller, který se vám zaryje pod kůži“ k mání i coby audiokniha. Napínavý příběh tatérky Marni Mullinsové čte Lucie Juřičková, vydává nakladatelství Plus.

Druhou povídkou ze sbírky Z archívu Sherlocka Holmese pokračuje řada nových zvukových zpracování případů legendárního detektiva. Příběh s názvem Voják bílý jako stěna čte Václav Knop, vydává Kanopa.

Vydavatelství OneHotBook přichází s již pátým dílem dětské série anglické spisovatelky Cressidy Cowell. Škyťák Šelmovská Štika III. musí tentokrát odvrátit výbuch sopky na ostrově Lávolumpů, která už pěkně dlouho hřímá. Vypráví David Novotný.
 

Čtvrtým svazkem pokračuje také řada příběhů speciální jednotky Sigma Force, kterou vydávají Bookmedia. Sedmá pohroma přivede velitele Graye Pierce tentokrát až do Káhiry ke starobylé hrobce a do odlehlého arktického komplexu, provozovaného šíleným géniem. Čte Jiří Schwarz

Zvukovou podobu knihy Pavla Kosatíka Jiný T. G. M. připravilo vydavatelství Tympanum. Téměř šestnáctihodinovou nekrácenou četbu pro všechny, kdo přemýšlejí o české provinčnosti demokracii a o tom, jak ji udržet čte Pavel Batěk.

Pohádkové vyprávění Červené tenisky o tom, co vše se začalo dít, když malá Barborka dostala vytouženou obuv, napsala slovenská spisovatelka Barbora Kardošová, či chcete-li Babča B. Kardošová. Čte Zuzana Kronerová, vydávají Wisteria Books.

Jaké bylo dobývat ženu v časech, kdy ještě nebyl internet a mobilní telefony a člověk musel být vybaven odvahou, šarmem a vtipnými průpovídkami? Úsměvné příhody Všechny moje plesové sezóny sepsal Jaroslav Bálek, čte Luboš Pavel, vydává Creatio.

Zkrácené verze nejznámějších řeckých pověstí přepsaných do jazyka srozumitelného dětem raného školního věku slibuje audiokniha Martiny Drijverové Staré řecké báje a pověsti pro malé děti. Vydává ji Edika ve společnosti Albatros Media, čte Ivana Milbachová.