Zpět

Nové audioknihy 12/2019

zpráva, , 25.03.2019
Minulý týden byl na audioknižní novinky velmi štědrý. Snad se nám sem všechny vejdou.
Skotský spisovatel Peter May se ve své nové knize Ochráním tě vrací na ostrov Lewis. Jeho nespoutanou a drsnou krásu tentokrát prolíná s oslnivým světem pařížské módy. Audioknihu čtou Jiří Dvořák a Lenka Zbranková, vydává OneHotBook.

Salman Rushdie, jehož každé nové dílo je očekáváno v předtuše planetární senzace, napsal první velký román trumpovské éry. Zlatý dům v audioknižní podobě vydávají Bookmedia, čte Lukáš Hlavica.

V románu Neviditelný rozehrál jeho autor Jaroslav Havlíček velmi osobitou variaci příběhu vzestupu a pádu ctižádostivého selfmademana. Téměř tříhodinovou rozhlasovou dramatizaci v režii Lukáše Hlavici vydává Radioservis.

Pět rozdílných žen, pět pohnutých osudů ve válkou sužovaném Afghánistánu. To je román Kavárnička v Kábulu – jeden z bestsellerů americké autorky Deborah Rodriguezové. Ve zvukové podobě ho načetla Eva Novotná a vydalo Tympanum.
 

Jak se vyhnout chybám při rozhodování ve finančních záležitostech a jak utrácet peníze rozumnějším způsobem? To posluchačům knihy Peníze a zdravý selský rozum poví ústy Zdeňka Mahdala její autoři Dan Ariely a Jeff Kreisler. Vydává Audiotéka.

„Každé dítě je génius, jen potřebuje objevit své přirozené talenty.“ Alespoň tak to vidí Jan Mühlfeit a Kateřina Novotná, kteří sepsali knihu Odemykání dětského potenciálu. Pro nakladatelství Bizbooks ji čtou Filip Švarc a Apolena Veldová.

Vyprávění o dětech z malé podhorské vesničky Chaloupka na vršku spisovatelky Šárky Váchové působí v dnešní době trochu jako z pohádky. Ostatně je známé především jako večerníčkovský seriál. Nyní vychází jako audiokniha v podání Otakara Brouska mladšího.

Africká zima je autentickou zpovědí českého chirurga Tomáše Šebka z mise v Jižním Súdánu. V jedinečném podání Lukáše Hlavici představuje originální pohled na místa, o nichž se z médií nedozvíte. Vydává Tympanum.

O perníkové chaloupce, Hrnečku, vař!, Krejčík králem, Jak dědeček měnil, až vyměnil, O neposlušných kozlatech a další a další. Pohádkové poslouchánky vycházejí v podání Andrey Elsnerové, Kryštofa Nohýnka a Václava Rašilova u nakladatelství Albatros.

První část dvoudílného románu Františka Kotlety Perunova krev, v němž nechybí typické ingredience tvorby tohoto nejkontroverznějšího autora současné tuzemské fantastiky: totiž brutalita, sex a nadsázka, vychází ve spolupráci Audiotéky a vydavatelství Epocha v interpretaci Libora Terše.

Vydavatelství Wunderman připravilo zvukovou podobu rozhovorů Jolany Voldánové s Petrem Stančíkem doplněných typy na zajímavé výlety pro celou rodinu. Audioknihu K čemu jsem došla čtou Jolana Voldánová a Václav Kopta.

A na závěr ještě trojice archivních nahrávek, které nově digitálně vydal Supraphon: vzpomínky a vyprávění o skladateli, jeho životě a díle Svět Jaroslava Ježka, nahrávky hlasů, vzpomínek, názorů či recitací osobností naší kultury Český Slavín a šestý díl kompilační řady Smích prodlužuje život aneb Usmívejte se na život a život se bude usmívat na vás.