Zpět

Nové audioknihy 19a/2019

zpráva, , 12.05.2019
Týden Světa knihy přinesl tolik audioknižních novinek, že jsme je museli rozdělit na dvě části. Tady je prvních čtrnáct.
Jonas Jonasson nikdy neměl v plánu napsat pokračování knihy o stoletém staříkovi. Dožadovali se ho však mnozí, především sám hlavní aktér. Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět, vychází jako audiokniha v podání Martina Stránského u vydavatelství Panteon.

Hercule Poirot se domníval, že si na tichém ostrůvku při pobřeží Lamanšského průlivu bude užívat zaslouženou rekreaci, ale vražda bývalé herečky Arleny Marshallové mu překazila plány. U vydavatelství OneHotBook vychází Zlo pod sluncem – už třetí poirotovka v interpretaci Lukáše Hlavici.

Druhý ze série případů detektiva Harryho Bosche otevírá sebevražda policisty, který byl už nějakou dobu v podezření ze zapojení do distribuce drog. Audioknihu Čierny ľad vydávají Publixing a Slovart, čte Ivo Gogál.

Dům duchů je příběhem rodiny chilského senátora Estebana Trueby na pozadí složité doby v Chile od počátku 20. století až po fašistický převrat v roce 1973 a také příběhem ženy plné přirozené odvahy a síly. V podání Dany Černé a Vladislava Beneše vydávají Bookmedia.

Probouzí se síly staré jako lidstvo samo. Schyluje se k bouři, jakou Amerika dosud nepoznala. Američtí bohové jsou jedním z trojice románů britského spisovatele Neila Gaimana, které připravilo vydavatelství Tympanum. Mytologické fantasy čte Kajetán Písařovic.

 

Dalším Gaimanovým dílem, které vydalo ve zvukové podobě Tympanum, je kultovní Nikdykde. V podání Matouše Rumla zavede posluchače do Podlondýna – světa oživlých mytologií, o kterém se jim ani nesnilo.

Jako nekrácená audiokniha vychází u Tympana také fantastická pohádka Neila Gaimana pro otrlé děti a jejich rodiče Koralina. Až ji v interpretaci Kristýny Podzimkové doposlechnete, už se nikdy nebudete na knoflíky dívat jako dřív.

První díl legendárních historických detektivek s bratrem Cadfaelem, podle nichž vznikl rovněž britský televizní seriál s Derekem Jacobim v hlavní roli, vydává pod názvem Zázrak svaté Winifredy OneHotBook v podání herce Pavla Soukupa.

Robert O´Neill je účastníkem 400 bojových misí, bývalým členem Navy SEALs a žijící legendou. Jeho memoáry s názvem Specialista, jsou psané s brutální upřímností a doprovázené osobitým černým humorem. Čte Marek Holý, vydává CPress.

Jeden z nejúspěšnějších románu Ericha Marii Remarqa Nebe nezná vyvolených, líčící drama lásky a utrpení dvou lidí na pozadí automobilových závodů, vychází v podobě audioknihy. V režii Michala Bureše se interpretace citlivě ujal David Novotný, vydává OneHotBook.

Akční příběh z alternativních slovenských dějin je první částí knižní ságy tajemného autora Svetozára Olovranta. V audioknize Juraj Jánošík® proti Dračímu řádu, kterou čte Ladislav Hampl a vydává Tympanum, dojde i na rotační valašku a parní palaš.

Kultovní filmový příběh Karla Zemana Cesta do pravěku vychází jako audiokniha. S původními filmovými zvukovými efekty, dialogy a hudbou, ale především v interpretaci herce Oldřicha Kaisera. Vydává Supraphon.

Vyprávění o statečné holčičce a jejím boji s čarodějnicí napsala herečka Nela Boudová. Společně s tištěnou knihou vychází i zvuková podoba v autorské interpretaci. Audioknihu Bětka a její cesta od Chmury vydává XYZ ve skupině Albatros Media.

Audioknihu o legendě českého swingu Jiřím Traxlerovi, doplněnou speciálním hudebním albem originálních nahrávek, vydává pod názvem Život v rytmu swingu Supraphon. Memoáry významného skladatele, aranžéra a interpreta čte Igor Orozovič.