Zpět

Nové audioknihy 22/2019

zpráva, , 02.06.2019
Připravili jsme přehlídku nových audioknih 22. týdne.
Krvavé svatební šaty jsou prvotinou francouzského spisovatele Pierra Lemaitra. Neobyčejně drsný thriller o duševním i fyzickém zneužívání a pomstě čtou Jitka Moučková, Jakub Saic a Martin Zahálka, ve zvukové podobě vydává Kniha Zlín.

Dva roky poté, co Arťom zbavil metro hrozby ‘černých ďáblůʼ, si v hlavě neustále přehrává hlas, jenž na okamžik zaslechl z vysílačky. Jsou snad někde další přeživší i mimo moskevské metro? Trilogie Dmitrije Glukhovského se uzavírá. Metro 2035 čte Michal Zelenka, vydává OneHotBook.

Netradiční soukromý vyšetřovatel Eliáš Sattler má čich na zločin – a to doslova. Citlivý nos mu umožňuje zachytit i stopy, které jiným uniknou. Audiokniha Smrt má vůni inkoustu je první ze série českého spisovatele Viléma Křížka. Čte Zdeněk Kupka, vydává Audiotéka.

O tom, že právo je zřídkakdy jasné a jen vzácně dává smysl, vás přesvědčí John Grisham ve své knize Vyvolávač deště, která se stala předlohou stejnojmenného filmu s Mattem Damonem a Dannym DeVitem. Vy ji můžete slyšet v podání Ondřeje Brouska díky vydavatelství OneHotBook.

 


Může se ve slušné středostavovské rodině narodit masový vrah? Netradiční portrét „kata českého národa“ a všech životních křižovatek, které jej dovedou až k roli jednoho z největších válečných zločinců historie, Reinhard Heydrich: Kat, který miloval hudbu čte Miroslav Táborský, vydává Tebenas.

Audiokniha Moje matka Marlene Dietrichová je strhujícím životním příběhem slavné herečky a zpěvačky očima její dcery. Nebývale otevřený a bolestně pravdivý pohled natočil Český rozhlas, vydává Radioservis a Ikar, účinkují Jana Stryková, Vilma Cibulková, Ivan Řezáč a Ester Valtrová.

Ulicemi starého pražského města židovského opět prochází postava tajemného Golema. A stejně jako před generacemi i nyní jsou mu v patách tragické a tajemné události. Slavný iniciační román Gustava Meyrinka Golem, čte René Šmotek, vydává Ova Audio.

Bela žije s Radimem osm let v domě svých rodičů, ale stále je na vážkách, zda si ji vezme. Vše vyřeší až nevěra. Autorka Magda Váňová ukazuje svým hrdinům, kudy ven z nenasytných citů, zbožných přání a pokryteckých pastí. Audioknihu Pavouk v síti čte Ivana Milbachová, vydává nakladatelství Šulc-Švarc a Audiotéka.

Malá Vilma se během běžeckých závodů v Africe ztratí uprostřed neprostupné džungle. Dostane se až do vesnice, kde ji domorodci přijmou za svou. Audioknihu pro děti Vilma běží o život napsala Naďa Pažoutová, čte Jana Plodková, vydává Albatros.

Každý hledáme svůj „sýr“, abychom byli šťastní, ale občas zapomínáme, že pokud budeme dělat věci stále stejně, dostaví se opět stejný výsledek. Knihu Kam se poděl můj sýr? označil magazín Time za nejprodávanější podnikatelskou příručku všech dob. Nyní ji v interpretaci Martina Zahálky vydává společně OneHotBook a Pragma.

Naše sexuální chování je podřízeno konkurenčnímu boji o nejlepší sperma pro oplodnění vajíčka. Audiokniha Kam se poděl můj sýr? vysvětluje lidské sexuální a reprodukční chování z pohledu evoluční biologie. Napsal ji Robin Baker, čtou Libor Terš a Lucie Kožinová, vydává Audiotéka.