Zpět

Spousta fantasy a pokračování oblíbených sérií | Nové audioknihy 22/2023

zpráva, , 04.06.2023
Nové audioknihy, to je tentokrát především spousta fantasy a pokračování oblíbených sérií.
AudioStory přichází se zvukovým zpracováním legendární fantasy Legenda britského autora Davida Gemmella. Na naposlech.cz si už teď můžete přečíst rozhovor s interpretem Sašou Rašilovem.

Vydavatelství Kanopa přináší třetí, závěrečný díl strhující fantasy série Materia Prima polského spisovatele Adama Przechrzty. Audioknihy Adept, Místodržící a nejnověji Stín čte Filip Jančík.

Tympanum pokračuje ve vypravování příběhů barbara Conana z pera Roberta Ervina Howarda. V podání Jiřího Schwarze vycházejí další dvě povídky: Meč s fénixem a Šarlatová citadela.
 

A fantasy zážitky přináší také Čti mi! V interpretaci Gabriely Žilinské vydává v audiu první svazek rozepsané série Jarmily Mlčouškové Stíny nad univerzitou v Tir Erath – Rogenovo oko.

Ale plakat nemusejí ani milovníci thrillerů. Témbr pro ně připravil už třetí díl série Marka Greaneyho, kterou odstartoval Šedý muž. Audioknihu Neřízená střela si mohou poslechnout v podání Martina Stránského.
 

Pokračuje také řada kriminálek Helen Fieldsové s inspektorem Lucem Callanachem. Poznáte je tak, že mají v názvu tvar slova „dokonalý“ a čte je Jan Šťastný. Novinka se jmenuje Dokonalá lítost.

Vydavatelství OneHotBook završilo noir trilogii švédského autora Niklase Natt och Dag odehrávající se v ponurém Stockholmu konce 18. století. Audioknihu 1795 - Honicí psi vám přečte Daniel Bambas.

Audiotéka vydává pátý z celkem šesti románů tak zvané Asijské ságy britského spisovatele Jamese Clavella. Do Hong Kongu roku 1963 vás přenese Ondřej Novák v audioknize Vznešený dům.
 

 
Témbr připravil Plutoshine – výpravnou sci-fi s thrillerovou zápletkou, která jistě potěší všechny čtenáře Andyho Weira. Oceňovaný světový bestseller napsala Lucy Kissicková a vám ho přečte Petr Jeništa.

A na konec, třeba když nemůžete usnout, si poslechněte audioknihu Mozek jako noční netvor neurologa Guye Leschzinera. Populárně naučnou audioknihu vydává Audiolibrix v podání Ondřeje Nováka.

Pravidelné přehledy těch nejzajímavějších audionovinek pro vás připravuje naposlech.cz.