Zpět

Jaroslav Plesl jako Hannibal, nebo císař Nero Marka Holého? | Nové audioknihy 23/2024

zpráva, , 09.06.2024
Nové audioknihy 23/2024
Schválně počítejte s námi, kolik audioknižních novinek vám tentokrát představíme.
Audiotéka nahrála s Martinem Stránským a Josefem Pejchalem četbu nejnovější knihy Martina Moravce. Jeho rozhovory s lékařem letecké záchranky Markem Dvořákem se jmenují Mezi nebem a pacientem.

Stejný vydavatel připravil i audiopodobu už šestnáctého dílu historické vojenské fikce Simona Scarrowa Orel. Cato a Macro bojují v ulicích Říma v audioknize Den císařů, kterou čte Marek Holý.

Další žhavou audioknižní novinku připravilo nakladatelství Kanopa. V podání Anežky Šťastné si můžete poslechnout napínavý román americké autorky Jennifer L. Armentroutové Neohlížej se.
 

Hannibala Lectera jistě znáte z filmu podle knihy Thomase Harrise Mlčení jehňátek. V audioknize Hannibal - Zrození se dozvíte, kdy se v něm probudila jeho zvrácená potřeba. Čte Jaroslav Plesl, vydává Audiotéka.

Ta také otevírá novou sérii Vraždy v Yorkshiru britského autora a nové hvězdy tamější klasické detektivky J. R. Ellise. První díl Smrt v temnotách si můžete poslechnout v podání Filipa Jančíka.

Témbr pokračuje ve vydávání zvukových podob knih britského spisovatele Iana McEwana, když nyní nahrál jeho proslulý román Betonová zahrada. Poslechnout si ho můžete v podání Vasila Fridricha.
 

Jota uvádí další audioknihu Jamese Herriota – snad nejznámějšího britského veterináře, jehož knih se na světě prodalo na osmdesát milionů výtisků. Co se stane Když se zvěrolékaři ožení, poví Ondřej Novák.

Pro dětské posluchače připravil Témbr České pohádky podle textů Karla Jaromíra Erbena a Boženy Němcové. Číst je bude známé marplovské duo Růžena Merunková a Otakar Brousek ml.
 

Vlastním nákladem vydala slovenská debutantka Renata Pôbišová audiopodobu svého historického románu z II. světové války Čakáreň na smrť. Příběh dívky v koncentračním táboře čte Michaela Mäsiarová.

Od autorů bestselleru Zdravé črevo a trávenie Ladislava Kužely a Zuzany Čižmárikové vydávají nyní Publixing a Ikar audioknihu Zdravie bez liekov. O střevní mikrobiotě vám bude číst Otto Culka.

Nezapomeňte, že ke zdraví neodmyslitelně patří audioknihy. A že o nich píšeme na naposlech.cz