Zpět

Novinky se Švejkem, temnými detektivkami i Václavem Neckářem | Nové audioknihy 24/2024

zpráva, , 16.06.2024
Nové audioknihy 24/2024
Dnes je světový den audioknih! No, není, ale to nevadí – vybrat z novinek si můžete i tak.
Supraphon vydává Další osudy dobrého vojáka Švejka. Šest textů, které Jaroslav Hašek napsal ještě před svým slavným románem, si můžete poslechnout v osobité interpretaci Davida Novotného.

Také OneHotBook sáhlo do kadlubu české literární klasiky a vytáhlo z něj nesmrtelnou fotbalovou pohádku Eduarda Basse Klapzubova jedenáctka. A také OneHotBook k četbě povolalo Davida Novotného.

Jiřího Hánu a Veroniku Lazorčákovou zase uslyšíme v audioknize Anna O, kterou vydává Metafora. Debutující Matthew Blake napsal strhující, znepokojivý thriller, který vás jen tak nepustí.

Potěšeni budou i posluchači detektivek s Lincolnem Rhymem amerického autora Jefferyho Deavera. Ty u nás tradičně vycházejí v podání Jana Vondráčka u OneHotBook. Stejně tak Noční návštěvník.
 

Poslechnout si můžete také další případ Kate Shugakové – už devátý. Audiotéka totiž vydává v interpretaci Lucie Juřičkové audioknihu Lovcův úplněk americké spisovatelky Dany Stabenow.

OneHotBook nahrálo s Helenou Dvořákovou, Janem Vlasákem a Matyášem Valentou audioknihu Tabithy Birdové Krámek s fantazií. O obchůdku přinášejícím útěchu, klid a naději těm, kteří to potřebují.
 

Tentýž vydavatel, tedy OneHotBook, připravil také zvukovou podobu fascinujícího spekulativního sci-fi románu Hora v moři Raye Naylera. Jeho oceňovanou prvotinu vám bude číst Klára Suchá.

Supraphon vydává zvukovou podobu autobiografie Václava Neckáře Všechny moje války. Životní příběh legendy české hudební scény čte Jakub Saic, Václav Neckář k tomu promlouvá svými písněmi.
 

Tympanum připravilo ve spolupráci s nakladatelstvím Prostor četbu biografie slavné a revoluční módní návrhářky Coco Chanel: Legenda a skutečnost. Knihu Justine Picardie čte Martina Hudečková.

A ještě jednu biografii byste neměli minout. Témbr nahrál s Janem Vlasákem a Dagmar Čárovou knihu Mileny Štráfeldové Friedrich řečený Bedřich, která vychází k 200. výročí Smetanova narození.

Všechno to koupíte na Audiolibrixu. O audioknižních novinkách vás informujeme na naposlech.cz