Zpět

Mrazivé napětí i hřejivý humor do uší | Nové audioknihy 31-32/2023

zpráva, , 13.08.2023
Nové audioknihy vám tentokrát nabídnou mrazivé napětí i hřejivý humor.
A tím hned začneme: Radioservis totiž po letech znovu vydává rozhlasové zpracování knihy Lea Rostena Pan Kaplan má stále třídu rád v geniálním překladu a dramatizaci Antonína Přidala.

Napětí slibuje další případ vrchního komisaře Williama Wistinga, kterými milovníky detektivek zásobí norský autor Jørn Lier Horst. Otázka viny vychází u Voxi v podání Zdeňka Kupky.

Kanopa nabízí první případ neuropsycholožky FBI Sayer Altairové. Andrea Elsnerová čte thriller V kleci – debut irskoamerické autorky, bývalé forenzní vyšetřovatelky Ellison Cooperové.


Stranou nezůstává ani vydavatelství OneHotBook, které s Janou Plodkovou a Marií Štípkovou nahrálo první díl strhující finské bestsellerové krimisérie manželů Ollikainenových Dobrodinci.

Audiotéka a N Media vydávají společně zvukovou podobu knihy Michaela Romancova Námořní slepota, která odhaluje přehlížený význam moří pro rozvoj obchodu a moci. Čte Zbyšek Horák.

Tympanum vydává v podání Kláry Oltové a Daniela Krejčíka audioknihu Veroniky Opatřilové Počkej na moře o lásce dvou mužů – studenta a profesora – v Anglii 60. let minulého století.
 
 
Výhercem soutěže o nejvíce vypovídající název se dnes stává audiokniha Vikomt, který mě miloval. Stačí dodat jen: Bridgertonovi, Julia Quinnová, Lucie Pernetová a Témbr.

A na pochybách o žánrovém zařazení vás nenechá ani další novinka: Adam ze Zbraslavi a případ královské dcery Elišky. Historickou detektivku napsala Hana Whitton, vydalo Voxi a čte Saša Rašilov.

Mladším posluchačům je určena audiokniha Abi Elphinstoneové Kašpar a půlnocové. První kousek z plánované série Kroniky Nezmapovaných království vydává Témbr v podání Davida Novotného.
 

OneHotBook vydává v interpretaci Zdeňka Velena Klan Gucci. Temný příběh jedné italské rodiny, která ve víru vzájemných intrik a touhy po ještě větším bohatství ztratila rodinné impérium.

A zase je co poslouchat. Novinky nakoupíte na Audiolibrixu. Jejich přehledy připravujeme v naposlech.cz