Zpět

Brodský, Balzerová nebo Cibulková do uší | Nové audioknihy 35/2023

zpráva, , 03.09.2023
Vítejte přátelé. Pojďme se opět podívat na deset nejčerstvějších audioknižních novinek.
Vydavatelství OneHotBook připravilo audioknihu Roky – memoáry nové francouzské laureátky Nobelovy ceny za literaturu Annie Ernauxové. V režii Michala Bureše čte Eliška Balzerová.

Nezapomenutelný a jedinečný Vlastimil Brodský je bezmála desetihodinový soubor nahrávek z archivu Supraphonu, představující tohoto vynikajícího herce v tvorbě pro dospělé posluchače.

Šestým dílem pokračuje Asijská sága Jamese Clavella, kterou ve zvukové podobě vydává Audiotéka. Drsný příběh z období Íránské revoluce konce 70. let Smršť čte Jiří Schwarz.

Všechny milovníky historických románů jistě potěší Královnin nápadník. Audioknižní příběh Hany Whitton odehrávající se v Anglii roku 1553 čte Jana Štvrtecká, vydává Tympanum.
 

Ze spolupráce vydavatelství Moba a Audiotéka vzešla nahrávka četby původní české detektivky Pro oči nevidím Marie Horové. První případ psychologa Martina Steina čte Petr Štěpán.

S českou detektivkou přispěchalo i Tympanum, které připravilo audioknižní verzi knihy Petra Eidlera Na šábes se nevraždí. V minulosti budete pátrat spolu s Martinem Preissem.
 

Stejný vydavatel, tedy Tympanum, přináší i něco pro odlehčení. Audiokniha Patricka Taylora Doktore, teď to chce klid přináší další humorné příběhy z irského venkova. Čte je Otakar Brousek.

Mezinárodně uznávaná supermodelka (a supermáma) Maye Musk, sepsala příběhy z profesního i osobního života. Audioknihu Když má žena plán vydává Audiotéka a Jota, čte Vilma Cibulková.
 

Ze společné produkce vydavatelství Publixing a Švabach vzešla další audioknižní novinka – Padreho klan slovenského autora Marka Vagoviče. Thriller ze zákulisí policejní mafie čte Milo Kráľ.

Naučte se vyjednávat podle principů FBI a uvidíte, že už zítra dosáhnete svého. To alespoň tvrdí Radim Pařík ve své audioknize Umění vyjednat cokoliv. Vydává ji Grada, čte sám autor.

Audioknižní novinky pořídíte nejlépe na Audiolibrixu. Jejich přehledy pro vás připravujeme v naposlech.cz