Zpět

Nové audioknihy 36–37/2022

zpráva, , 18.09.2022
Tak copak to tu máme? Audioknižní novinky uplynulých dvou týdnů.
A zrodí se hrdina je dalším, už šestým dílem Cliftonovy kroniky Jeffreyho Archera. Už jsme si zvykli, že ji čte Otakar Brousek ml. a vydává Saga Egmont.

Neméně plodným autorem je Michael Connelly. Aktuální novinkou je Advokát zo zadného sedadla v interpretaci Marka Kolena a z produkce vydavatelství Publixing a Slovart.

Tympanum vydalo další dva audioknižní tituly kultovního H. P. Lovecrafta. Barva z kosmu i Stín nad Innsmouthem vychází v jednotné grafické úpravě a v podání Jiřího Schwarze.

Čti mi! rozšířilo historickou krimisérii moravských případů Jakuba a Viléma z pera Martiny Novotné o její čtvrtý díl Démoni minulosti. Poslechnete si ho v podání Milana Šmída.

Nebojácné děti jistě potěší další Děsivé historky 2 Michaela Dahla. Loni vydaných 25 tentokrát doplňuje nových 27, které opět vypráví Saša Rašilov a vydává Témbr.
 

V prosinci uplyne 140 let od narození „posledního žižkovského bohéma“ Franty Sauera. Tympanum vydává audiopodobu jeho knihy Franta Habán ze Žižkova. Čte ji Martin Písařík.

Padesát čtyři hodiny budete moci poslouchat nesmrtelnou klasiku Alexandra Dumase Hrabě Monte Cristo. Nekrácenou četbu vydává Témbr s interpretaci Vladislava Beneše.

Saga Egmont pokračuje v detektivní sérii Camilly Läckberg s Erikou Falckovou a Patrikem Hedströmem. Audioknihu Kameník čte Dana Černá (ale klidně ho mohla číst Kameníková).

Supraphon potěšil dětské posluchače hned dvakrát. Poprvé pohádkami Karel Čapek a Josef Čapek dětem, podruhé audioknihou 21 nejhezčích českých pohádek. Hezký poslech.

Pravý posluchačský zážitek slibuje audiokniha Kmotr Maria Puza. OneHotBook pro ni získalo herce Oldřicha Kaisera, jehož působivý hlas doplňuje i stylová fotografie na obálce.
 

Tympanum připravilo další audioknihu Jiřího Kahouna, Knížkový pejsek. Krátké příběhy pro nejmenší vypráví právě on, ovšem hlasem Nadi Konvalinkové.

Stejný vydavatel stojí i za audioknižní podobou humoristického románu Pelhama Grenville Wodehouse. Nedostižný komorník ožívá hlasem Radka Valenty.

Voxi vydalo v interpretaci Pavla Rímského četbu románu Neklidná krev – pátého dílu detektivní série Roberta Galbraitha, což je pseudonym vy víte koho.

Radioservis připravil souhrnnou audioknižní podobu 30dílné rozhlasové četby na pokračování Odysseus Jamese Joyce. Parafrázi antického mýtu čte Lukáš Hlavica.

Praštěné historky, u kterých budete slzet smíchy slibuje audiokniha Kristiny Hlaváčkové Ono samo se to… Interpretace se ujala autorčina vzdálená příbuzná Vanda Hybnerová.
 

Utěšeně se rozrůstá série Dobrodruh vydavatelství Tympanum. Poslechnout si můžeme verneových Pět neděl v baloně v úpravě Ondřeje Neffa nebo legendární Volání divočiny Jacka Londona. Tu první čte Jan Vondráček, druhou Jan Vlasák.

Vydavatelství Čti mi! pokračuje ve fantasy trilogii Vladimíra Šlechty Gordonova země ze světa Krvavého pohraničí. Druhý díl Ploty z kostí čte Jiří Wittek.

Ještě dva tituly pro dětské posluchače z produkce Témbru. Pohádky pro zlobivé bagry napsal Petr Stančík a čte Otakar Brousek mladší, Pohádky skřítka Medovníčka a jejich pokračování napsal Jan Lebeda, čte Jitka Molavcová.

Stejný vydavatel, ale jiná cílová skupina: Pokrevní pouta je už pátým audioknižním případem inspektorky Kim Stoneové anglické autorky Angely Marsonsové. Čte Jitka Ježková.
 

A máme tu i romantiku od Barbary Cartlandové. Pomsta je sladká vychází v interpretaci Kateřiny Černé, Princ a psík a Závod o lásku v podání Sáry Erlebachové. Vydává Saga Egmont.

Love story se posluchači dočkají i v audioknize Princezna z Marsu Edgara Rice Burroughse, i když primárně zde jde o klasickou sci-fi. Čte Jan Kolařík, vydává Tympanum.

Franz Gilles von Jilek vydává mystický příběh mládence, který se oženil se Smrtí. Audioknihu Přízračná nevěsta čte Jiří Lábus a její poslech vám nezabere víc než 12 minut.

Poprvé se českým posluchačům dostává audio podoba některé z bezpočtu psích knížek Bruce Camerona. Psí poslání čte Jaroslav Plesl a vydává Témbr.

Každý člověk je jedinečný. Někteří lidé jsou však jedinečnější. Tympanum vydává audioknihu Robinsoni a donkichoti Aleše Palána v podání autora a herců Divadla Husa na provázku.
 

A pozadu s novinkami nezůstal ani Cosmopolis. Audiokniha Smrtící tajnosti je šestým dílem detektivní série Roberta Bryndzy s Erikou Fosterovou. Čte Martin Stránský.

U Nakladatelství Epocha vychází autorská četba knihy Petra Brožovského Tanec papírových draků o netradiční partě která řeší problémy po svém.

Úterky s Morriem je audiokniha o tom, jak zásadní životní lekci může člověk dostat, když se setká se svým bývalým profesorem. Čte ji Tomáš Černý, vydává Tympanum.

Po letech se k českým posluchačům vrací italský prozaik Paolo Cognetti, od něhož známe už Osm hor. Témbr nyní vydává v interpretaci Ondřeje Brouska jeho novinku Vlčí štěstí.

A na konci abecedního přehledu nových audioknih stojí průvodce otužováním Davida Vencla a Petra Bílka Začni teď! Číst vám ho bude Kryštof Rímský.
 

Všechny audioknižní novinky pořídíte na Audiolibrixu. Přehledy pro vás chystá naposlech.cz.