Zpět

Nové audioknihy 38–39/2022

zpráva, , 02.10.2022
Ani tentokrát si posluchači neoddechnou. V přehledu novinek máme devětatřicet audioknih. A začneme od nuly.
OneHotBook vydalo zvukovou podobu jedné z nejambicióznějších českých sci-fi poslední dekády. 1. svazek knihy 0 Tu Jakuba Hussara čtou Jitka Ježková a Lukáš Hlavica.

Radioservis zase stojí za vydáním rozhlasové dramatizace knihy Petera Shaffera Amadeus. Hrají v ní Martin Finger, Marek Lambora, Eliška Zbranková a mnozí další.

Atomové návyky Jamese Cleara v audioknižní podobě jistě znáte. Nyní stejnou knihu vydávají ve slovenském překladu v interpretaci Přemysla Boublíka Publixing a Tatran.

Jota nabízí posluchačům úžasný erotický zážitek. Alespoň to slibuje na obálce audioknihy Božský bastard Christiny Laurenové, kterou čtou Štěpánka Romová a Pavel Šimonek.

Vycházejí i další romantické příběhy Barbary Cartlandové. Audioknihy Černý panter i Holubice lásky vydala Saga Egmont, stejně jako Na křídlech lásky.
 

Témbr vydává třetí svazek krimisérie s Olivií Rönningovou a Tomem Stiltonem. Audioknihu Černý úsvit čtou Martin Stránský a Anita Krausová a já se záměrně vyhýbám jménům obou autorů.

Stejný vydavatel připravil i Deník uprchlice. Pravdivý příběh Oksany z Ukrajiny, která ze své země uprchla se svou osmiletou dcerou, čte Jana Stryková.

Publixing spolu s vydavatelstvím Slovart vydali u příležitosti 10. narozenin Audiolibrixu, gratulujeme, Denník Anny Frankovej v úplném vydání. Čte ho Táňa Pauhofová.

V podání Petra Jeništy vychází zvuková podoba knihy Destrukce, za kterou její autor Stanislav Biler obdržel letos cenu Magnesia Litera za prózu. Vydává OneHotBook.
 

Chlapec, který rozdával sny, Dívka, která se dotkla nebe a nyní Dítě, které v noci našlo slunce. Další audioknihu Lucy Di Fulvia vydává v interpretaci Libora Hrušky Témbr.

Nakladatelství Kazda vydává v podání Taťjany Medvecké audioknihu světově uznávané bioložky a ochránkyně přírody Jane Goodallové Důvod k naději.

Čti mi! vydává po Mízožravcích další horor Petra Bočka. No, Hřbitov trpaslíků je spíš hororová komedie mixnutá fantasy. Čte ji Otakar Sovina.

Co byste udělali, kdybyste nevěděli, kdo jste? Jane utíká. Audioknihu kanadské autorky Joy Fieldingové vydává Témbr v interpretaci Marie Štípkové.
 

Zdá se, že Tympanum už chystá dětské posluchače na Vánoce. Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my je další audioknihou oblíbeného Miloše Kratochvíla. Čte Daniel Krejčík.

Témbr vydal v interpretaci Martina Stránského pokračování bestselleru Šedý muž Marka Greaneyho. Audiokniha Na mušce má tendenci trefit se do vkusu fanoušků akčních thrillerů.

Vyšel také druhý díl klasického díla vědeckofantastické literatury. Audioknihu Nadace a Říše Isaaca Asimova natočilo OneHotBook v podání Martina Myšičky.

Dva a půl roku si posluchači museli počkat na další přehlídku malých zlořádů. Audioknihu Nejhorší děti na světě 3 Davida Walliamse čte Jiří Lábus, vydává Tympanum.

A také Neobyčejné příběhy pana inženýra jsou určeny převážně mladším posluchačům a také je vydává Tympanum. Audioknihu Barbory Klárové čte Pavel Zedníček a autorka.
 

Životní příběh stoletého Bena Ferencze, vyšetřovatele nacistických válečných zločinů, vydává Jota pod názvem Nikdy se nevzdávej. Čtou Michaela Rykrová a Pavel Kašpar.

Čti mi! připravilo druhý díl Ságy o Impériu Raymonda Eliase Feista a Janny Wurtsové. Audioknihu Ochránce impéria – Otrok čte Libor Böhm.

Rozrostla se i série Lisy Reganové s detektivkou Josie Quinnovou. Ta bude muset tentokrát kopat v hluboké minulosti. Pohřbené kosti čte Jitka Ježková, vydává Cosmopolis.

A nezahálí ani švédský detektiv Fabian Risk. Tomu napsal jeho tvůrce Stefan Ahnhem další případ s názvem Poslední hřebík. V podání Pavla Soukupa ho vydává Témbr.
 

Stejně jako dalšího Viewegha. Audioknihu Průměrně zamilovaný muž a jiné povídky čtou Saša Rašilov, Jan Maxián, Martina Hudečková a Libor Hruška.

Pokud už jste slyšeli Odovzdávanie ohňa Petera Podlesného v originále, poslechněte si ho znovu v češtině. Audioknihu Předávání ohně v podání Jana Kolaříka vydává Audiolibrix.

Supraphon vydává audiopodobu knihy Miloslava Šimka a Josefa Fouska Putování s oslem! Vtipný cestopis o toulkách několika kamarádů s nevyzpytatelným zvířetem čte Aleš Háma.

Po české verzi vydává QQ Audio i slovenskou podobu knihy Vladimíra Mráze Rozprávky Škriatka Obchodníčka. Poučné pohádky čte Milan Kňažko.

Náš svět je plný hranic a lidský život je o jejich překračování. OneHotBook natočilo s Veronikou Lazorčákovou audioknihu Skleněný hotel Emily St. John Mandelové.
 

V edici Klasika vydalo Tympanum kultovní dílo Josepha Conrada o putování námořníka do nitra temného kontinentu i temnoty lidské duše. Srdce temnoty čtou Jan Hájek a Jan Vlasák.

Po čase rozšiřuje Publixing a Vydavateľstvo RAK sérii Stopy dávnej minulosti Pavla Dvořáka o nejstarších dějinách Slovenska. Tentokrát Slovensko v praveku. Čte Martin Kaprálik.

A znovu historie a znovu Publixing. Ten spolu se slovenským Ikarem vydává audioknihu Stručná história takmer všetkého Billa Brysona. Čte Marek Koleno.

S audioknihami ředitelů pražské zoo se, zdá se, roztrhl pytel. Témbr natočil s Otakarem Brouskem ml. tu od toho současného, Miroslava Bobka, Supi v hotelu Continental.

Témbr postupně doplňuje sérii Martina Goffy s Detektivem Mikem Syrovým. Tentokrát došla řada na jeho 7. případ s názvem Štvanice. Čtou Martin Preiss a Libor Hruška.
 
 
Z produkce Joty pochází nahrávka knihy Tajemství s podtitulem Neskutečný příběh Anežky České. Tereza Dobiášová za ni získala Magnesii Literu za debut roku. Čte Milena Steinmasslová.

Dokážou vánoční svátky změnit i toho nejzkaženějšího člověka? Poslechněte si známý příběh Charlese Dickense Vánoční koleda, který v podání Lukáše Hlavici vydává Tympanum.

A ještě něco historické romantiky, chcete-li. Miriam Chytilová vám bude číst příběh Vdovou proti své vůli anglické spisovatelky Georgette Heyerové. Audioknihu vydává Témbr.

Toužíte po šťastných okamžicích, ale ony se stále zdají být naprosto nedosažitelné? Pak je audiokniha Zákon rezonance určena pro vás. Čte ji Jiří Miroslav Valůšek, vydává ANAG.

A na závěr ještě thriller Camilly Läckberg, kterými nás zásobuje Saga Egmont. Tři nefunkční manželství. Tři utiskované ženy. Tři zavraždění muži. Jitka Ježková čte Ženy bez slitování.


Všechny audioknižní novinky pořídíte na Audiolibrixu. Přehledy pro vás chystá naposlech.cz.