Zpět

Karel Gott, Čapek a Baťa pro vaše uši | Nové audioknihy 39/2023

zpráva, , 01.10.2023
Historie, biografie, ale i něco fantastiky – to jsou nové audioknihy.
Karel Gott Agency ve spolupráci s Českým rozhlasem vydávají zvukovou autobiografii legendy naší hudební scény. Audioknihu Má cesta za štěstím čte zkušený Igor Bareš a zatím poněkud nezkušená umělá inteligence.

Supraphon připravil komplet zvukových nahrávek povídek, románů a her Karla Čapka. Archivní záznamy jsou v audioknize Z díla velikána české i světové literatury doplněny novými nahrávkami.

Témbr vydává už třetí díl časocestovatelské série britské autorky Jodi Taylor, kterou odstartovala Jedna zatracená pohroma za druhou. Audioknihu Druhá šance čte Tereza Dočkalová.
 

Narodili se, aby přežili Wendy Holdenové je skutečným příběhem tří žen, které byly v roce 1944 těhotné poslány do Osvětimi. Audioknihu teď v podání Vladislava Beneše a Taťjany Medvecké vydává Ascolto.

Tympanum spolu s ČT připravilo zvukovou ukrajinskou kroniku očima zpravodajů České televize. Putinova válka vychází v autorských interpretacích a s předmluvou Dany Drábové a Zdeňka Šámala.

Tympanum vydává také historické pojednání Ivany Čornejové o době pobělohorské. Temno vychází v podání Miroslava Černého a je druhou částí řady Stručná historie – snad se ve zvuku dočkáme i dalších.
 

Historie, byť nám bližší, se dotýká i audiokniha Pavla Kosatíka Zápasy slepého muže s podtitulem Život a doba komunisty Klementa Lukeše. Pozoruhodným příběhem vás provede Otakar Brousek ml.

Nedokončený portrét je psychologický román, v němž Agatha Christie, pod pseudonymem Mary Westmacott, ukryla velkou část sebe sama. Rozhlasovou četbu Jana Vlasáka teď vydává Radioservis.
 

Jan Přeučil a Karel Voříšek spojili herecké a moderátorské umění a společně napsali a nahráli audioknihu Nebát se a mluvit aneb Jak vystupovat před lidmi bez trémy a obav. A Voříšek ji vydal.

Vydavatelství Publixing a Ikar společně připravila zvukovou podobu knihy slovenského autora Jozefa Banáše Som Baťa, dokážem to! Inspirativní román o geniálním podnikateli čte Ivo Gogál.

Tyto i další audioknihy koupíte na Audiolibrixu. Přehledy novinek pro vás chystáme v naposlech.cz