Zpět

Nejdelší audiokniha a spousta detektivek | Nové audioknihy 41/2023

zpráva, , 22.10.2023
V polovině října mají audioknižní posluchači opět bohatou nabídku novinek.
Vydavatelství Tebenas se podařilo po téměř čtyřech letech práce dokončit audioknižní podobu rozsáhlé Korespondence V+W. Čtou Norbert Lichý, Václav Knop a Daniela Kolářová.

Originální a autentické autorské čtení z knih Ivana Krause vydává Fonia. V audioknize Literární novinky uslyšíte ale samozřejmě kromě autora Ivana také jeho bratra Jana Krause.

Metafora nabízí posluchačům thriller Není úniku islandské spisovatelky Yrsy Sigurðardóttir. Jde o první kousek její nové série Černý led. Vy ho můžete slyšet v podání Kláry Cibulkové.

OneHotBook vydává znovu kompletní původní trilogii Milénium Stiega Larssona. Celých 46 hodin napínavého poslechu si užijete v nezaměnitelné interpretaci Martina Stránského.
 

Tympanum připravilo hned dvě nové audioknihy Vlastimila Vondrušky. První je Černá linie – další Případ Oldřicha z Chlumu, který tentokrát řeší vraždy na hradě Valdek,

druhou je Zapomenutý zločin z řady Letopisy královské komory s postavou písaře Jiřího Adama z Dobronína. Oba nové audioknižní Vondrušky čte Martin Zahálka.
 

A Tympanum ještě vydalo i druhou knihu katovské kroniky Karla Štorkána. Audiokniha Kati ve službách císařů zachycuje události let 1610–1622. Čte ji Pavel Soukup.

Nakladatelství Kanopa nahrálo se Zuzanou Slavíkovou zvukovou podobu knihy polské reportérky Katarzyny Surmiak-Domańské Ku-klux-klan, tady bydlí láska.
 

Svou audiopobu má nově i zatím poslední kniha Petry Dvořákové Pláňata. Román o dozrávání v přelomové době čtou Marie Černochová, Lucie Valenová a Robert Mikluš, vydává OneHotBook.

Užít si můžete také další z romantických útěků Julie Caplinové. Sklenka šumivého vína a paprsky zapadajícího slunce – to jsou Vinice ve Francii. Čte Veronika Lazorčáková, vydává Cosmopolis.

Pravidelné přehledy audioknižních novinek pro vás připravuje redakce naposlech.cz.