Zpět

Nové audioknihy 41–42/2022

zpráva, , 23.10.2022
Mezi tolika novými audioknihami si jistě vybere každý tu svou.
Třeba to bude 50 moravských pověstí, které sepsal Zdeněk Truhlář a které v interpretaci Zdeňka Junáka pod vedením režiséra Zdeňka Kozáka vydává Radioserivis.

Vydavatelství Voxi znovu povolalo Sašu Rašilova, aby pro milovníky historických románů přečetl 2. díl série Hany Whitton, Adam ze Zbraslavi a případ královny vdovy Rejčky.

Dan Raglan – outsider, exulant, bývalý člen francouzské cizinecké legie, plně vycvičený zabiják – zkrátka Angličan. Thriller Davida Gilmana čte Jiří Vyorálek, vydává Témbr.

Poslední díl oblíbené humoristické série Evžena Bočka vydává v podání Veroniky Khek Kubařové OneHotBook. Jmenuje se Aristokratka pod palbou lásky.
 

Jota vydává ve zvukové podobě bestseller Neila deGrasse Tysona Astrofyzika pro lidi ve spěchu. Číst vám ho bude Pavel Hromádka.

Knižní vydání fantasy Olivie Blakeové Atlasova šestka láká čtenáře na výborně graficky zpracovanou obálku. Audiokniha od Témbru na interpretaci Jakuba Saice.

Ostravské OVA Audio vydává audioknihu Tomáše Boukala Cesta mrtvých s podtitulem Život a smrt Alexandra Nikolajeviče lovce národa Mansů. Čte Tomáš Jirman.

A pokud jste se ptali, kde je Vondruška, tak tady: Tympanum vydalo jeho Ďáblova čísla, Klášterní madrigal a také audioknihu ze série Život ve staletích, tentokrát o 12. století.

A ještě jednou historie, tentokrát v audioknize Dějiny lidských průserů aneb Co všechno jsme podělali. Vydává ji Jota v podání Borka Kapitančika.
 

Nejdelší název z audioknižních novinek má Diogenes v sudu, Damoklův meč a další známé příběhy z doby dávné a nejdávnější. Čte Matouš Ruml, vydává Supraphon.

Audiotéka připravila v podání Zbyška Horáka zvukovou podobu životopisu Emila Zátopka z pera Richarda Askwitha. Jmenuje se Dnes trochu umřeme.

Spolu s uvedením nového románu Markéty Hejkalové Dům pod náměstím, připravilo OneHotBook i audioknižní verzi v podání Miroslava Táborského a Veroniky Lazorčákové.

Tebenas připravil inspirativní autorskou a nadmíru autentickou četbu knihy Alfréda Strejčka a Davida Vávry Hrejme dále… nejen o jejich boji se zákeřnou nemocí.

Tympanum vydává sci-fi román o lidské zaslepenosti, který dlouho nepustíte z hlavy. V edici Legendy vychází Kolíbka Kurta Vonneguta v podání Ivana Řezáče.
 

Ze spolupráce vydavatelství Publixing a Slovart vzešel další kousek série Harry Bosch, která ve své slovenské audiopodobě nyní čítá osm titulů. Kufrové tango čte Ivo Gogál.

To řada případů policisty Tomáše Volfa trošku zaostává. V současnosti má série českého autora Jiřího Březiny tři díly v podání Jakuba Saice. Včetně novinkového Nalezení.

To vydává Voxi stejně jako audioknihu Tomáše Etzlera Novinářem v Číně. Pohled na současný život v Číně očima zahraničního zpravodaje vychází jako autorská četba.

Něco málo pro děti: pohádkový příběh Filipa Bartka O víle Spinkalce vydává Čti mi! A aby těch autorských četeb nebylo tentokrát málo, přečte nám ho Filip Bartek.

Stejný vydavatel, tedy Čti mi!, stojí i za audioknižní podobou detektivního příběhu Jana Švancary Podzimní boogie woogie. Čte Vojtěch Hamerský.

Témbr neúnavně pokračuje s případy Kim Stoneové z pera britské autorky Angely Marsonsové. Tentokrát přišla řada na audioknihu Pohřbená pravda v podání Jitky Ježkové.
 

V edici Dobrodruh vydává Tympanum slavný příběh Jamese Fenimora Coopera Poslední mohykán z doby francouzsko-indiánské války z roku 1757. Čte Jiří Schwarz.

Potěšeni mohou být i milovníci detektivek Agathy Christie. Voxi vydává v podání Jitky Ježkové a Růženy Merunkové další případ slečny Marplové, Prasklé zrcadlo.

Radioservis vydává rozhlasovou dramatizaci románu Kena Keseyho Vyhoďme ho z kola ven Přelet nad kukaččím hnízdem v hlavní roli s Jiřím Vyorálkem.

Témbr připravil audioverzi nejnovější knihy Ireny Obermannové Přítelkyně. Retro příběh končící v současnosti o ženském přátelství i nepřátelství čte Pavla Vojáčková.

Stříbrné dobrodružství Eduarda Petišky je příběhem osamělého chlapce Bertíka, na kterého nemá nikdo z dospěláků čas. V interpretaci Matouše Rumla ho vydává Tympanum.
 

Voxi vydalo životopis nejsledovanějšího politika dneška. Audioknihu Serhije Rudenka Volodymyr Zelenskyj: Muž, který píše dějiny, čte Martin Zahálka.

Pro děcka vydalo Voxi pokračování thrilleru Jiřího Harnacha. V audioknize Zahrada a hlasy z temnoty uslyšíme Lucii Vondráčkovou, Evu Holubovou a Jaromíra Noska.

Michaela Duffková opět otevírá tabu ženského alkoholismu a vypráví o svém boji se závislostí. Zápisník abstinentky vychází u Voxi v podání šesti interpretů v čele s Terezou Dočkalovou.

Publixing a Tatran vydávají v podání Michala Ďuriše strhující memoáry bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy, respektive jejich první část Zasľúbená zem.

A nakonec Zloději zelených koní – baladu o hledačích vltavínů, kteří se z reálného života prokutali až na samé dno. Napsal Jiří Hájíček, čte Radúz Mácha, vydává OneHotBook.
 

Všechny audioknižní novinky pořídíte na Audiolibrixu. Přehledy pro vás chystá naposlech.cz.