Zpět

Děsivé horory a temné detektivky pro halloweenský večer | Nové audioknihy 43/2023

zpráva, , 29.10.2023
Děsivé horory a temné detektivky pro halloweenský večer. Ale nejen ty. To jsou nové audioknihy.
Radioservis vydává závěrečnou část detektivní trilogie Josefa Škvoreckého a Jana Zábrany s doktorem Pivoňkou z detektivní kanceláře Ostrozrak. Audioknihu Vražda v zastoupení čte Lukáš Hlavica.

To OneHotBook detektivní trilogii teprve začíná. V interpretaci Jakuba Gottwalda vydává román polského autora Tomasze Duszyńského, jehož hlavním hrdinou je slezské městečko Glatz.

Tři lidé dokáží udržet tajemství… pokud jsou dva z nich mrtví. Cosmopolis připravilo zvukovou podobu novinky Roberta Bryndzy Tíživé ticho. Poslechnout si ji můžete v podání Vilmy Cibulkové.
 

Svůj pátý případ vyšetřuje inspektorka Lottie Parkerová v příběhu Ani slovo irské spisovatelky Patricie Gibneyové. Audioknihu čte Lukáš Hlavica, vydává Radioservis společně s Témbrem.

Antologii štědrovečerních strašidelných příběhů britských autorů vydává pod názvem Šťastné a hrůzostrašné vánoční horory Malvern a Radioservis. Bát se budete s Ondřejem Brouskem a Danou Černou.

Také vydavatelství Čti mi! připravilo sbírku audioknižních děsivých povídek a to hned šestnácti. Velký průřez tuzemským literárním hororem posledních dvacet let, České temno, čte Martin Čevora.
 

Ale teď něco romantičtějšího: OneHotBook vydává druhý díl série Cizinka americké spisovatelky Diany Gabaldonové. Příběh plný vášně a dobrodružství Vážka v jantaru vypráví Jitka Ježková.

Nakladatelství Voxi uvádí audioverzi historického románu autorky bestselleru Až uvidíš moře Scarlett Wilkové. Lze strachem ospravedlnit krutosti páchané na jiných? Ty chladné oči čte Dagmar Čárová.

Milovníky historických příběhů jistě potěší zvukové zpracování románu české autorky Emmy Riedové Královské intriky. Příběh špionky ve službách Jana Lucemburského uslyšíte v podání hned pěti interpretů.
 

Mark Twain vypráví příběh, který nestárne. Přesněji řečeno Lukáš Hlavica vypráví příběh Mark Twaina, který nestárne. Tympanum vydalo nekrácenou četbu Dobrodružství Toma Sawyera.

Radioservis připravil další album rozhlasových kurzů bezpečnosti silničního provozu Spejbla a Hurvínka. Zlatá zebra 3 z roku 1981 by dnes mohla zaujmout posluchače mezi 9 a 12 lety věku.

Audiokniha Ivy Pekárkové Kam jede tohle nástupiště je inspirovaná dobrodružstvími jejího skoromanžela – dlouholetého zaměstnance londýnských drah. Čte Tereza Bebarová, vydává Témbr.

Tyto a další audioknihy koupíte na Audiolibrixu. Přehledy novinek pro vás připravuje naposlech.cz.