Zpět

Desítka nejlepších novinek tohoto týdne | Nové audioknihy 46/2023

zpráva, , 19.11.2023
Nevíte co se děje v audioknižním světě? Tady je deset nejzajímavějších novinek.
Vydavatelství OneHotBook nahrálo s Markem Holým a Janem Jankovským čtvrtý díl proslulé sci-fi série Franka Herberta, Božský imperátor Duny. Když budete poslouchat, koření vás nemine!

Také Kanopa zabrousila do žánru science-fiction. Den nula je prequel k sérii Moře rzi amerického spisovatele, filmového kritika a především scenáristy C. Roberta Cargilla. Čte Filip Jančík.

Jistí švédští manželé píšou knížky společně. Třeba pod pseudonymem Lars Kepler, nebo coby Alex Ahndoril. Jejich audioknižní novinku Až najdu klíč čte Veronika Lazorčáková, vydává OneHotBook.
 

Neméně očekávaným je jistě i Ostrov Samuela Bjørka – ten je z Norska. Pátý díl jeho detektivní série s Holgerem Munchem a Miou Krügerovou si můžete díky Voxi poslechnout v podání Petry Špalkové.

Její herecká kolegyně Jana Stryková zase přečetla novinku Andrewa Mayna Jméno ďábla. Jde o druhý případ agentky FBI a bývalé kouzelnice Jessicy Blackwoodové. Coby audioknihu vydává Témbr.
 

Následuje trojice audioknih českých autorů pro mladé posluchače. Tou první je young adult thriller Aleše Novotného Já, Smrt. Ve zvukové podobě ho v interpretaci Milana Šmída vydává Čti mi!

Další je podzimní prázdninové dobrodružství plné záhad, strašidel a bláznivých vynálezů. Audioknihu Richarda Bergmana Kouzelný klíč: Konec duchů na Hlodavčím zámku čte Igor Bareš, vydává Voxi.
 

OneHotBook připravilo druhou porci rošťáren uličníka Boříka a jeho party. Audioknihu Vojtěcha Steklače Aleš & spol. čte, stejně jako předchozí díl, svým nezaměnitelným stylem Jan Zadražil.

Na základě skutečné události napsala anglická autorka Jojo Moyesová knihu Loď plná nevěst. Příběh odehrávající se na konci druhé světové války vydává Témbr v podání Martiny Hudečkové.

Romantické duše jistě potěší nová audiokniha Anne Jacobsové, v níž mohou sledovat další osudy průmyslnické rodiny Melzerů. Panský dům a jeho dcery čte Pavel Soukup, vydává Témbr.

Volba je jen na vás. Nové audioknihy koupíte na Audiolibrixu. Čtěte o nich na naposlech.cz.