Zpět

Nové audioknihy 47/2022

zpráva, , 27.11.2022
Pojďte se podívat na desítku těch nejzajímavějších nových audioknih. Začneme detektivkami:
Témbr připravil třetí případ inspektorky Lottie Parkerové z pera Patricie Gibneyové. Anděle smrti a Ukradené životy tak nyní následují Stará tajemství, opět v podání Lukáše Hlavici.

Téhož interpreta můžete slyšet také v klasické detektivce Agathy Christie, kterou ve zvukové podobě vydává OneHotBook. Hercule Poirot bude vyšetřovat Smrt staré posluhovačky.

Radioservis vydává rozhlasovou hru Vlastimila Vondrušky Krvavý hejtman. V detektivce ze středověké Prahy účinkují Viktor Preiss, Tomáš Töpfer, Filip Kaňkovský a mnozí další.

Slovensko KRIMI je sbírkou povídek devatenácti slovenských a dvou českých autorů. Každá z nich má svého interpreta a také originální hudbu. Vydává Prešporské divadlo a Slovart.
 

A nelze opomenout ani novinku Dominika Dána Dáma a strelec. Tu vydává Publixing v interpretaci Martina Mňahončáka dokonce ještě dříve, než vychází knižní předloha.

Ale nejen detektivkami a kriminálkami je audioknižní posluchač živ. Za pozornost stojí i Klára a Slunce Kazua Ishigura, kterou vydává OneHotBook v interpretaci opravdové Kláry. Suché. 

Neméně zajímavá je i novinka Muž, který spadl na Zemi Waltera Tevise od stejného vydavatele. Audiokniha v podání Igora Orozoviče má na obálce Davida Bowieho. Víte proč?
 

 
Audiokniha Tylda Františka a Richarda Pachmanových vychází ze životních osudů jejich matky a babičky. Čtou Švormová, Hořínková, Sitek a Richard Pachman, vydává R. P. Music.

A na závěr ještě dva počiny Supraphonu. Prvním je další komplet semaforských her, tentokrát ze 70. let. Obsahuje mimo jiné i dosud nevydaný Malý domácí tingl-tangl.

Druhým jsou unikátní záznamy z tvůrčí dílny nezapomenutelné dvojice Šimek & Grossmann. Sestava se jmenuje v Klokotu velkoměsta a doplňuje dříve vydaný komplet.
 

Vybrali jste si? Tak honem na Audiolibrix. Výběry těch nejzajímavějších audioknižních novinek pro vás chystáme v naposlech.cz.