Zpět

Nové audioknihy pro poslední týden končícího roku 51/2022

zpráva, , 26.12.2022
Ani o Vánocích audioknižní vydavatelé nezahálí. Pojďme se podívat na 10 nejzajímavějších novinek.
 
A začneme tematicky: OneHotBook připravilo zvukovou podobu mimořádně úspěšné dětské knihy britského autora Matta Haiga. Audioknihu Kluk jménem Vánoce čte Ondřej Havlík neboli Endru.
 
Stejný vydavatel připravil i další novinku: audioknihu o hledání klidu v těžkých časech. Zimování napsala Katherine Mayová a z překladu Kateřiny Rottové čte Kateřina Winterová.

A do třetice OneHotBook: v interpretaci Petry Bučkové vydává působivě syrovou prvotinu ašské rodačky Kláry Teršové Bílý pramen – příběh z doby, která nikomu štěstí nepřála.
 

Vydavatelství Čti mi! uvádí druhý díl série Veroniky Fiedlerové, kterou odstartovala příběhem Pozdravy záhrobí. Také novinkové Ozvěny záhrobí si poslechneme v podání Otakara Soviny.
 
Také Publixing ve spolupráci s Ikarem rozšiřuje novým titulem audioknižní řadu. Hlava ako dôkaz Petera Šlosera patří do série Páchateľ neznámy, kterou čte Michal Ďuriš.
 

A když už jsme u audioknih ve slovenštině: Publixing a Slovart připravili příběh o divokých a dojemných dnech dospívání. Charlieho malé tajomstvá Stephena Chboskyho čte Michal Domonkoš.
 
Audiolibrix zase rozšiřuje nabídku osobnostně rozvojových titulů. Borek Kapitančik nám v audioknize Proč chodíme prozradí proč je to pro nás důležité a proč bychom měli chodit více.

V koprodukci Audiotéky a vydavatelství Moba vznikla druhá audiokniha Hany Marie Körnerové z její románové řady Vesnice Stamice. Dokud se budeš smát čte René Slováčková.
 

Audiotéka, tentokrát s Hostem, vydává také zvukovou podobu novinky Dany Beranové Zpěv straky. Fantasy příběh z pera české autorky vám bude vyprávět Kateřina Mendlová Jírů.
 
A stejnou cílovou skupinu nejspíše osloví také druhá kniha fantasy série Zuzany Hartmanové Krysy apokalypsy. Audioknihu Oko bouře vydává v interpretaci Ondřeje Bretta Ova Audio.
 
Příjemný poslech nových audioknih nejen mezi svátky vám přeje naposlech.cz