Zpět

Sherlock Holmes, nebo Tolkien? Vyberte si z čerstvých novinek | Nové audioknihy 08/2024

zpráva, , 24.02.2024
Nové audioknihy 8/2024
Sherlock Holmes, nebo Tolkien? Vyberte si z čerstvých audioknižních novinek.
Publixing připravil četbu prvních dvou příběhů patrně nejslavnější detektivní dvojice Holmes a Watson. V interpretaci Marka Kolena vychází Štúdia v krvavočervenom a Podpis štyroch Arthura Conana Doyla.

Dokáže detektiv Josie Quinnová vyhrát nad vrahem zvrácenou hru o život? Já myslím, že ano, ale raději si poslechnu audioknihu Lisy Reganové Závod s časem. Čte ji Jitka Ježková, vydává Cosmopolis.

Na začátek 14. století nás umí přenést historická detektivka Zuzany Koubkové Zabitý před klášterem. Čtvrtý díl série s bratrem Zdislavem vydávají v podání Filipa Jančíka Audiotéka a nakladatelství Moba.

Tympanum vydává v edici Legendy další z děl Jane Austenové. Tentokrát si můžeme v podání Kláry Oltové poslechnout Northangerské opatství – příběh sedmnáctileté Catherine o hledání lásky.
 

Tympanum natočilo s Martinou Hudečkovou a Jaromírem Medunou také román současné arménské spisovatelky Narine Abgarjanové Čtyři ženy a jeden pohřeb. O tom, že štěstí přichází, když ho nejméně čekáme.

Voxi vydává zvukovou podobu nové knihy českého autora Hynka Čapky Neviditelné kořeny. Románovou kroniku o rodině ve víru československých dějin si můžete poslechnout v podání Petra Floriána.

Nebo sáhněte po jednom ze stěžejních příběhů Středozemě Pád Gondolinu. Jak se vyvíjel svět Silmarillionu, rekonstruoval z tatínkových zápisků Christopher Tolkien. Čte Aleš Procházka, vydává Tympanum.
 

Prešporské divadlo pokračuje v úspěšném multižánrovém projektu a uvádí povídkovou audioknihu stálic slovenské literární scény. Slovensko Fantastické – to je 21 příběhů v podání 21 interpretů.

Audioknižní vydavatelství čti mi uvádí Vymazlené vraždy Milana Skály. Se třemi případy, s nimiž si pachatelé vyhráli a dovedli je k hranicím dokonalosti – zkrátka, které vymazlili, vás seznámí Otakar Sovina.
 

„Ve sportu se bolesti nevyhneme, ale můžeme jí porozumět, aby nám dobře sloužila,“ říká uznávaný fyzioterapeut Michal Novotný. Jeho audioknihu Sport je bolest čte Libor Hruška, vydává Jan Melvil Publishing.

To je pro tentokrát vše. Každotýdenní přehled nových audioknih připravuje naposlech.cz