Zpět

Nové audioknihy aneb 30 novinek pro vaše uši

zpráva, , 14.12.2020
Audioknižní vydavatelé se snaží zásobit své posluchače před Vánoci kvalitním poslechem. Tady je jejich 30 novinek.
Román Jiřího Boudníka A zalévej kytky je příběhem statečné matky dvou dětí, kterou komunistický režim donutil k riskantní cestě za svobodou. Čtou Pavel Batěk a Simona Postlerová, vydává Tebenas.

Pátý díl série čínských thrillerů Petera Maye s detektivem Li Jenem a soudní lékařkou Margaret Campbellovou nese název Běžkyně. Účinkují v něm Jana Plodková a Martin Myšička, vydává OneHotBook.

Stejný vydavatel stojí i za nekrácenou četbou nejúspěšnějšího románu Mika Waltariho. Egypťan Sinuhet věrně zachycuje poměry v Egyptě ve 14. století př. n. l. Čte Lukáš Hlavica.

Audiokniha Indigová realita je volným pokračováním knihy Indigový svět Simona Loyda. Posluchačům nabídne techniky a praktiky vedoucí k osobnímu a duchovnímu růstu. Čte Martin Sláma, vydává ANAG.

Rabín Harold S. Kushner se v knize Když se zlé věci stávají dobrým lidem zabývá otázkou přítomnosti zla ve světě. Audioknihu čte Saša Rašilov, vydává ji Tympanum ve spolupráci s nakladatelstvím Portál.
 

Ryan Holiday ve své knize Klíčem je klid ukazuje na nadčasových základech stoické filosofie, jak se vnitřní klid může stát naší tajnou zbraní. Čte Ondřej Novák, vydává Audiolibrix.

Jan Melvil Publishing připravil v interpretaci Borka Kapitančika zvukovou podobu knihy Davida Sinclaira Konec stárnutí. Autor v ní dokazuje, že stárnutí je nemoc, kterou lze léčit.

Ztrácíme vnější krajinu. Znamená to, že se něco děje i s krajinou vnitřní. Audioknihu Václava Cílka Krajiny vnitřní a vnější čte Miroslav Táborský a právě teď vydává OneHotBook.

Zuzana Kajnarová přečetla pro stejného vydavatele už 70 let nestárnoucí klasiku Ericha Kästnera Luisa a Lotka o sesterském poutu, rozhádaných dospělých a nezměrném úsilí být zase spolu.
 

Také Mluvící balík Geralda Durrella lze označit za klasiku dětské literatury. Pohádkový prázdninový příběh z Řecka vypráví Petr Vaněk a s ilustrací Adolfa Borna na obálce audioknihy vydává Témbr.

Lukáš Hlavica se ujal četby knihy známého českého chirurga Tomáše Šebka Nebe nad Jemenem s podtitulem V jihozápadní Asii s Lékaři bez hranic. Vydává Tympanum.

Alexandra nikdy nestála v centru dění. Až doposud. Na svém kontě má 168 vražd. Audioknihu Martina Štefka Nikdy se nepřestala usmívat čtou Jitka Kahounová, Petr Sojka a Vít Dvorský, vydává Čti mi!

Obrázky z domova Karla Čapka jsou krátkými texty z jeho putování po vlastech českých, moravských a slovenských. Audioknižní podobu jim vdechl Jaromír Meduna, vydává AudioStory.
 

Audiokniha Opožděné romány je sbírkou krátkých povídek Martina Učíka. Čtou je David Matásek, Petr Čtvrtníček a Libor Hruška, vydává Bohnická Divadelní Společnost.

Supraphon vydává židovské příběhy a pohádky o počátcích světa, o králích, prorocích a rabínech. V audioknize Osm světel je čtou Arnošt Goldflam, Jaroslav Kepka a Jan Potměšil.

V audioknize Po dobrém, nebo po zlém?, se profesor Zdeněk Matějček zamýšlí nad tím, jak prohřešky dítěte nikoli trestat, ale jak je předvídat a jak jim zabránit. Čte Miroslav Černý, Vydávají Tympanum a Portál.

Eliška Krásnohorská je známá hlavně svými romány, básněmi a librety k operám, ale v pozdější době psala i pro děti. Její Pohádky čtou Jitka Moučková a Petra Špindlerová, vydává AudioStory.

Audiokniha Poslední na seznamu je debutem Peterů Nyströma a Mohlina, v němž přivedli na scénu postavu agenta FBI Johna Adderleyho. Detektivku čte Pavel Soukup, vydává Metafora.
 

Vydavatelství OneHotBook přichází s pátým dílem úspěšné série Ransoma Riggse Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Ptačí sněm čte, stejně jaké předešlé, Viktor Dvořák.

Psycholožka a terapeutka Ada Becker nabízí v audioknize Rozhovory v tichu jednoduché a praxí ověřené návody, jak se znovu zamilovat do svého života. V autorské interpretaci vydává Wahaw.

Krátce po Zlatém kříži přichází vydavatelství Čti mi! se zvukovou podobou dalšího dílu z fantasy série Městské války Pavla Renčína. Také novinku Runový meč čte Otakar Sovina.

Mezinárodní bestseller Sicilští lvi sleduje vzestup proslulé italské dynastie Floriů od jejích začátků až na vrchol hierarchie uzavřené sicilské společnosti. Audioknihu čte Zuzana Slavíková, vydává Metafora.

Slovensko-anglicky čtená audiokniha Sigany – Príbehy afrického kmeňa Luo obsahuje tradiční africké pohádky, které sepsala a nezaměnitelně načetla Sheba Juliet. Součástí jsou i písně nazpívané v jazyce Luo.

Audiokniha Srdce včely má pět komor je fascinující cestou ve stopách včel a jejich úlu i zamyšlení nad zodpovědností, péčí, zranitelností a důvěrou. Pro vydavatelství Kazda přečetla Martina Frejová Krátká.
 

Dětské posluchače jistě potěší audiokniha Stela a 16 huskyů Terezy Pařízkové doplněná o novinku Stela v zemi tučňáků. Obě čte Klára Sedláčková Oltová, vydává Témbr.

Na jednom zámečku v Čechách žije upíří rodinka. Ale nejmladší ze tří bratrů se jako upír moc nevyvedl. Audioknihu Tyrano – Dobrodružství českého upíra čte Jan Eisler, vydává Autreo.

Novinka Stephena Kinga Ústav je dramatickým příběhem o dobru a zlu ve světě, kde hodní kluci vždy nevyhrají. V interpretaci Martina Preisse ho ve zvukové podobě vydává OneHotBook.

A další novinka, tentokrát z pera Dominika Dána. Audiokniha V tieni je už 31. případem v sérii Deník dobrého detektiva. V původním jazyce ho čte Martin Mňahončák, vydává Publixing.
 

Audiokniha Martina Kučery Vnučka čaroděje Modromíra – Poprvé v říši pohádek vznikla na motivy herní sady pro malé děti. Čte ji Eva Králová, vychází pod značkou Řád bílé kočky.

Vydavatelství OneHotBook připravilo pro posluchače audioknihu Vražda potřebuje reklamu od současnice Agathy Christie Dorothy Leigh Sayersové. Detektivku z prostředí reklamní agentury čte Otakar Brousek.

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz