Zpět

Nové audioknihy konce března

zpráva, , 29.03.2020
Audioknižní vydavatelé nás nechtějí nechat jen tak koukat do zdi. V tomto týdnu představili 17 nových audioknih. Tady jsou:
Audiokniha renomovaného psychologa Jordana B. Petersona destiluje poznání o lidském charakteru a osudu do dvanácti pravidel. 12 pravidel pro život je nekompromisním pokusem přivést nás zpět k tomu, co je dobré, správné a krásné. Čte Aleš Procházka, vydává Tympanum.

Když paní Bětce, která toho o dětech moc neví, doručí kurýr obrovský balík s instantním klukem, rychle si ho oblíbí a učí se mu být mámou. Ale v továrně na dokonalé děti objeví chybu a začnou Konráda hledat. Dětskou sci-fi Konrád z konzervy čte Oľga Belešová, vydávají Wisteria Books.

Audiokniha Letuška z economy aneb Co na instagramu neuvidíte Petry Jirglové je shrnutím jednoho roku letušky ze Sokolova, která místo luxusu v první třídě procestovala půlku světa v economy class. Četbu v interpretaci Kristýny Leichtové vydává Voxi.

Humorná parodie na rodokapsy, kovbojky a na dobrodružnou brakovou literaturu z prostředí Divokého západu Limonádový Joe Jiřího Brdečky je známá především díky kultovnímu filmovému zpracování. V audioknižní podobě ji v interpretaci Petra Třebického vydává Čti mi!

Další z případů slečny Marplové z pera Agathy Christie vydává Voxi. Tentokrát bude čiperná vyšetřovatelka pátrat po vrahovi krásné mladé blondýnky. V audioknize Mrtvá v knihovně uslyšíme Růženu Merunkovou a Otakara Brouska ml.
 

Vraždu bude vyšetřovat také písař Jiří Adam z Dobronína, kterého stopy z budovy královské komory povedou na hrad Jenštejn. Další historickou detektivku Vlastimila Vondrušky Mstitel z Jenštejna čte Jan Hyhlík a vydává Tympanum.

Zdálo by se, že přátelství mezi dvěma tak rozdílnými šestnáctiletými spolužáky je nemožné. Jenže muffin a čaj přece dokáží zázraky, to je známé přísloví. A pokud není, tak by mělo být. Audioknihu Muffin a čaj čtou Jiří Suchý z Tábora a Jiří Köhler, vydává Témbr.

Jmenuje se Lucie, je vzorná studentka, co nevidět doktorandka, dcera, vnučka, vášnivá golfistka, milovnice vína, nadšená cestovatelka a excelentní lhářka, o které nikdo neví, že za její společnost muži platí. Audioknihu Můj tajný život čte Tereza Groszmannová a vydává Autreo.

Přehlídkou dalších vejlupků pokračuje vydavatelství Tympanum v řadě audioknih Davida Walliamse. Audiokniha Nejhorší děti na světě 2 představí tentokrát takové spratky jako jsou Hladový Hubert, Krutá Klotylda, Hnusná Háta, Mlsný Marcel nebo Superhvězda Stáza. Čte Jiří Lábus.
 

Půvabné povídky originálního humoristy Ephraima Kishona o strastech i slastech cestování vysílal loni Český rozhlas v pořadu Pokračování za chvilku. Nyní je v audioknize Nejlepší povídky z cest v interpretaci Viktora Preisse vydává Radioservis.

To není jen další z řady kocovin jako trám. Kdysi slavný kriminalista Harry Hole má tentokrát po probuzení na rukou i kalhotách krev a z předchozího večera si nepamatuje vůbec nic. Audioknihu Nůž Joa Nesbøho v podání Davida Matáska právě vydalo Voxi.

Osvětimská ukolébavka je příběhem Němky Helene Hannemannové, která je spolu se svým manželem romského původu a dětmi internována v koncentračním táboře. Jako školená zdravotní sestra se zde setkává s doktorem Mengelem. Audioknihu v podání Vandy Hybnerové a Petra Lněničky vydává Voxi.

Desetidílnou rozhlasovou četbu na pokračování Poklad byzantského kupce, která měla premiéru teprve letos v únoru, vydává jako audioknihu Radioservis. Případ kapitána Exnera, tohoto českého Jamese Bonda 60. let, čte Tomáš Jirman.

Mysteriózní thriller Iry Levina Rosemary má děťátko je znám patrně především díky filmovému zpracování Romana Polańského z roku 1968 s Miou Farrow. V audioknižní podobě, kterou vydává OneHotBook uslyšíme Pavlu Beretovou.
 

Příběh desetileté dívky, která postupně zjišťuje, kdo je a kam patří, strhuje, dojímá a současně burcuje čtenáře a posluchače dnes stejně jako před více než šedesáti lety. Knihu Zdeňky Bezděkové Říkali mi Leni vydává ve zvukové podobě Albatros. Čte, zpívá a hraje Tereza Marečková.

Po třech Hustejch nářezech přichází Nakladatelství Epocha spolu s Audiotékou s audioknižním pokračováním série Bratrstvo krve Františka Kotlety.  Stalingrad se odehrává v roce 1942, kdy německá armáda vítězí na všech frontách i díky speciálním vojákům. Čte Richard Fiala.

Thriller V rouše beránčím finského autora Simo Hiltunena je příběhem o násilí, které je předáváno z generace na generaci, ale také o odpuštění. V audioknižní podobě ho vydávají Bookmedia a Audiotéka v interpretaci Aleše Procházky.