Zpět

Nové audioknihy konce listopadu (48/2019)

zpráva, , 01.12.2019
Které audioknižní novinky připravil poslední listopadový týden?
Gump je příběhem nahlíženým očima toulavého psa a vycházejícím z reálných zkušeností člověka, který se celý svůj život věnuje záchraně týraných psů a odhalování psích množíren. Knihu Filipa Rožka čte Ivan Trojan a vydává Radioservis.

Už čtvrtou kolekci Hurvínkovy příhody sestavenou z rozhlasových nahrávek snad nejslavnější české loutky připravil Radioservis. Pod sedmi pohádkami, které audiokniha obsahuje, jsou podepsáni Miloš Kirschner a Helena Štáchová.

Populární série Nebojte se klasiky pokračuje ve zpřístupňování děl české i světové hudby laickým posluchačům. Tentokrát přišla na řadu opera Jakobín Antonína Dvořáka. V dramatizaci Jana Jiráně uslyšíte řadu známých českých herců. Vydává opět Radioservis.

Novinka Dominika Landsmana, který proslul zejména coby autor blogu moderního fotra, je věnována dětem. Druhý příběh ze Sedmimoří nese název Kapitán Adorabl a bambitka černokněžníka Vorána, čte ho Zbyšek Pantůček a v knižní i audioknižní podobě ho vydává Pikola.

 


Rozhlasovou hru Lavina Václava Cibuly, o tom, že ani v nekritičtější chvíli není člověk úplně sám natočil v roce 1979 režisér Jiří Horčička s Eduardem Cupákem, Danielou Kolářovou, Libuší Havelkovou a dalšími. Nyní ji digitálně vydává Radioservis.

Novinková audiokniha Maigret se brání je už sedmou četbou z detektivních románů Georgese Simenona, které pro vydavatelství OneHotBook čte Jan Vlasák. Tentokrát se bude muset slavný komisař bránit proti nařčení ze znásilnění.

Peter Sagan jako první cyklista v historii vyhrál třikrát za sebou mistrovství světa v silničním závodě. Už jen tím se zařadil mezi nejlepší cyklisty všech dob. Jeho příběh teď můžete slyšet v audioknize Můj svět, kterou čte Bohdan Tůma a vydává Universum ve skupině Euromedia Group.

A Nebojte se klasiky ještě jednou. 24. titulem této série je příběh starého mrzáka Porgyho a krásné Bess, známý z opery George Gershwina. Audiokniha Porgy a Bess ho zpřístupňuje nejen školní mládeži, ale všem, kteří se s tímto dílem světové hudby chtějí seznámit.

Osm povídek osmi českých autorů v podání tří hereček a jednoho herce. To jsou Rodinné povídky, které vydává Listen. Texty Aleny Mornštajnové, Petry Soukupové nebo Miloše Urbana čtou Martina Hudečková, Jitka Ježková a Saša Rašilov. Aňa Geislerová čte svou vlastní povídku Ema má babičku.

Jedinečný komplet devíti her divadla Semafor z let 1959 – 1964 vydává Supraphon. Nahrávky prvního období slavné české scény vycházejí v této ucelené podobě zcela poprvé. Více než 15 hodin zvukových záznamů je k dispozici na 15 CD nebo digitálně.

Knižní debut Aleny Mornštajnové Slepá mapa vychází konečně v audioknižní podobě. Autorka v něm přivádí na scénu tři ženy – Annu, Alžbětu a Anežku – představitelky tří generací jedné rodiny a vypráví a mnoha životních zvratech, traumatech a tajemstvích. Čte Veronika Gajerová, vydává OneHotBook.

Smrtící bílá je čtvrtým případem Cormorana Strika, kterého stvořil Robert Galbraith (všichni víme) v románu Volání Kukačky. Tentokrát se Strike a jeho společnice Robin pustí do složitého vyšetřování, které je zavede do zákulisí britského parlamentu i do světa temných rodinných tajemství. Čte Pavel Rímský, vydává Voxi.

Stratené topánky jsou příběhem slovenské autorky Moniky Šimkovičové pro děti. O tom, co se začne dít, když si parta dětí v jednom starém opuštěném domě rozhodnou obout nalezené boty, bude malým audioknižním posluchačům vyprávět Dušan Cinkota. Audioknihu vydává Publixing.

Americkou spisovatelku Rutu Sepetysovou můžeme znát už díky jejímu románu V šedých tónech. Tentokrát se v knize Sůl moře zabývá jednou z nejhorších a přesto téměř neznámých námořních katastrof. Čtou Anita Krausová, Petra Tenorová, Kryštof Bartoš, Kryštof Krhovják a Radka Fidlerová. Vydává Voxi.

Po svých románech Šelma a Hračkář přichází americký autor Andrew Mayne s další knihou a audioknihou Teorie vraždy. Na scénu se tak znovu vrací bioinformatik a lovec sériových vrahů Theo Cray. Jeho třetí případ čte Zdeněk Velen, vydává Kalibr.

O tom jaké je soužití se zvířaty v sedmém patře vypráví v audioknize Zverinec na siedmom poschodí Peter Gajdošík. Pes, kočka, mravenci – to ještě nic není proti krávě, slimákům nebo opici. Audioknihu čte Oľga Belešová a vydávají Wisteria Books a Slovart.

Knižně vydané blogové příspěvky Žena filmového kritika, jejichž autorka za ně byla nominovaná na prestižní literární cenu Magnesia Litera a přesto si přeje zůstat v anonymitě dostávají zvukovou podobu. Svůj hlas jim dala Iva Pazderková, vydává Listen skupiny Euromedia Group.