Zpět

Nové audioknihy pro druhou polovinu prázdnin

zpráva, , 08.08.2021
Prázdniny jsou mírně za svou polovinou a je tedy načase poohlídnout se po něčem novém k poslechu.
Grada připravila zvukovou podobu knihy Dominika Stroukala a Jana Skalického Bitcoin a jiné kryptopeníze budoucnosti. Historií, ekonomií a technologií kryptoměn vás provede Petr Neskusil.

Po delší odmlce přichází vydavatelství Audioberg s další novinkou: audioknihu Johany Fundové Hezký, ale narovnej se! čtou Martha Issová, Václav Neužil a Anna Kameníková.

Tympanum připravilo další audioknihu německého psychoterapeuta Heinze-Petera Röhra Hysterie – strach z odmítnutí. O tom, co je hysterie, jak se projevuje a léčí vám bude číst Miroslav Černý.

OneHotBook vydává pátý díl série Jefferyho Deavera s Lincolnem Rhymem a Amélií Sachsovou. Jak zmizel vrah z obklíčené zamčené učebny? Audioknihu Iluze vypráví Jan Vondráček.
 

Příběhy zapomenutých hrdinů druhé světové války nabízí audiokniha Pavla Batela Jom Kipur a poslední německý rytíř. Ve vlastní produkci čte sám autor spolu s Janou Kokrdovou.

Krvavé pohraničí je prvním svazkem stejnojmenné fantasy série Vladimíra Šlechty, kterého posluchači mohou znát už z jeho Likarijské trilogie. Také tentokrát čte Jiří Wittek a vydává Čti mi!

Vydavatelství OneHotBook vydává v interpretaci Libuše Švormové, Davida Novotného, Jana Zadražila a Petra Jeništy audioknihu finského humoristy Arto Paasilinny Les oběšených lišek.

Témbr připravil audioknihu Marta spí německé spisovatelky Romy Hausmannové. Novinku autorky románu Milé dítě si můžete poslechnout v podání Lenky Zbrankové ještě před vydáním tištěné knihy.
 

Audiotéka a Host pokračují ve vydávání série Božská města Roberta Jacksona Bennetta. Po Městě schodů teď posluchači můžou v interpretaci Jitky Ježkové slyšet Město mečů.

Jak najít odvahu žít svůj život, vzít ho do vlastních rukou a vymanit se z pasivity? Audioknihu Anselma Grüna Nepromarni svůj život vydává Tympanum v podání Tomáše Voženílka.

Společně s vydavatelstvím Jota vydává Audiotéka první ze série Odložené případy Severskou krimi Nezvěstná inspirovanou skutečnými nevyřešenými případy čte Helena Dvořáková.

Po Labyrintu pohybu přichází Témbr se zvukovou podobou další knihy fyzioterapeuta Pavla Koláře. Audioknihu Posilování stresem – Cesta k odolnosti čtou Aleš Procházka a Zuzana Slavíková.

AudioStory přichází s fantasy povídkovým souborem Patricka Griela Příběhy z Mezivěku. Postapokalyptické vyprávění si můžete poslechnout v podání osmi hereckých hlasů.
 

Pro malé posluchače vydal Radioservis Příhody telátka poplety, které napsal Petr Hudský s dcerami. 64 krátkých příběhů čtou v režii Lukáše Hlavici Marika Procházková, Martina Hudečková a Jiří Knot.

Audiotéka spolu s nakladatelstvím MOBA otevírají audioknižní zpracování historické série Františka Niedla Rytíři z Vřesova. Do doby Jana Lucemburského posluchače bezpečně zavede Martin Zahálka.

Do ještě vzdálenější historie se vydáme v audioknize Pavla Dvořáka Stopy dávnej minulosti – Zrod národa o nejstarších dějinách Slováků. Vydávají Publixing a Rak, čte Martin Kaprálik.

V krátkém odstupu od minule představené Zlaté klietky vydává Slovart další román švédské spisovatelky Camilly Läckberg. Také Strieborné krídla čtou Szidi Tobias a Sarah Arató.
 

Jak trauma negativně ovlivňuje tělo i mozek a mění schopnost zažívat radost, důvěru, ovládat se a vnímat své tělo? Dozvíte se z audioknihy Tělo sčítá rány z produkce Jan Melvil Publishing.

Nakladatelství Harmony připravilo audioknižní podobu knihy Raye Hunta V harmonii s koněm. Tak zvanou bibli horsemanshipu, vydanou poprvé v roce 1978, čte Otakar Brousek ml. 

Po Příbězích vašeho života si můžete poslechnout další sci-fi povídky Teda Chainga. Audioknihu Výdech čtou Libor Hruška, Kajetán Písařovic a Adéla Kubačáková. Vydává Audiotéka a Host.

Probouzeli jste se s myšlenkou, že patříte právě sem a nikam jinam? OneHotBook vydává legendární Vzpomínky na Afriku Karen Blixenové a to v podání nejlepší audioknižní interpretky loňského roku Vilmy Cibulkové.
 

Sugestivní příběh o snech, náboženství, lásce, komunistickém Československu i svobodné židovské Americe vychází pod názvem Židovka. V podání Jany Lieskovské ho ve zvuku vydávají Publixing a Ikar.

Možná jste alarmující svědectví Davida Attenborougha o stavu naší planety viděli v jeho filmové podobě. Nyní vychází Život na naší planetě v interpretaci Ladislava Freje u vydavatelství Práh.
 

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz