Zpět

Nové audioknihy pro lepší konec února

zpráva, , 28.02.2021
Milí posluchači, představujeme vám dvacítku nových audioknih, které přinesla druhá polovina února.
Vydavatelství Publixing a Slovart připravila další historickou detektivku Juraje Červenáka ze série Kapitán Stein a notár Barbarič. Audioknihu Anjel v podsvetí čte Marek Geišberg.

Detektivní příběh připravila také Bookmedia. Seržant miamské policie a bývalý kněz, řeší v audioknize Detektiv Arthura Haileyho případy dvojnásobných bestiálních vražd. Čte Martin Zahálka.

Strhující osudy dvanácti britských žen na strastiplné životní pouti napříč uplynulým stoletím popisuje audiokniha Dívka, žena, jiné. V interpretaci Vandy Hybnerové ji vydává Témbr.

Ten připravil i audioknihu Ke dnu – volné pokračování románu Do tmy české autorky Anny Bolavé. Slyšet ho můžete v podání Miroslava Táborského a Simony Postlerové.

 

K Zemi se řítí obří kometa a lidstvo se dozvědělo přesné datum svého konce. Co si počít se zbytkem života? Audioknihu Konec vydává v interpretaci Jakuba Burýška a Sáry Erlebachové OVA Audio.

Román Petra Čichoně Lanovka nad Landekem přivádí posluchače na Hlučínsko, do česko-polského pohraničí. Ve zvukové podobě ho vydává Čti mi! v interpretaci Jiřího Witteka.

Tympanum rozšiřuje řadu audioknih Fredericka Forsytha o jeho nejnovější špionážní thriller Liška. O tom, že ani po letech autor neztratil nic ze svého spisovatelského umu, nás přesvědčí Otakar Brousek ml.

Debut Pasi Ilmari Jääskeläinena – předního představitele specifické odrůdy magického realismu, označované jako „finské podivno“, Literární spolek Laury Sněžné vydává v podání Davida Novotného OneHotBook.
 

Ztracenou a znovu nalezenou rozhlasovou dramatizaci Mayday z roku 1984 vydává Radioservis. V hlavní roli příběhu o tragickém letu supermoderního nadzvukového letounu uslyšíme Luďka Munzara.

Pandemii se nepostavil žádný vyjukaný pěšák, nýbrž velitel s maršálskou holí. Bude to stačit? Prorocký thriller Lawrence Wrighta Na konci října čte Jan Šťastný, vydává OneHotBook.

Další dávku neuvěřitelných pohádek Miloše Macourka vydává Tympanum. Také Nabroušené pohádky II. a jiné macourkoviny čte Otakar Brousek ml. a hudbou je obdařil jeho syn Ondřej.

Právě ten je interpretem zvukového zpracování životopisného románu Davida Jana Žáka Návrat Krále Šumavy o legendárním fantomovi pohraničníků a estébáků. Vydává ho OneHotBook.

Tympanum připravilo 2. část 2. knihy série Vlastimila Vondrušky s Martinem ze Stvolna. Audioknihu Sběratelé ostatků II. čte Pavel Soukup a jistě už pouští do následujících Vládců ostatků.
 

Pavel Liška, Jan Révai a Hynek Bernard se coby Vandráci Vagamundos před časem vydali na cestu Střední Amerikou. Teď o svých dobrodružstvích načetli a vydali audioknihu Sí, vole!

Nejlepší pomsta je ušitá na míru, hlásá novinka Jonase Jonassona, autora bestselleru Stoletý stařík. Audioknihu Sladká pomsta vydává Voxi v interpretaci, jak jinak než Martina Stránského.

Čti mi! pro posluchače připravilo závěrečný díl čarodějné fantasy trilogie Terezy Janišové Erilian. Odhalte tajemství dalekého Ledového kontinentu! Střípky hvězd čte Hana Drnovská.

Novinka Bernarda Miniera Údolí je šestým případem bestsellerové série s kriminalistou Martinem Servazem. Vy ho můžete slyšet v interpretaci Jiřího Schwarze díky vydavatelství Voxi.
 

Chapadla slovenské mafie sahají do nejvyšší politiky! Publixing a Ikar vydávají audioknižní zpracování knihy Jozefa Kariky V tieni mafie II s podtitulem Čas dravcov. Čte Peter Sklár.

Motivační příručka Vzchopte se, do p**ele! je určena těm, kteří motivační knihy nenávidí. Čte ji Luboš Ondráček a vydávají Bookmedia pod značkou Audiotéka.

Nejdelší a nejdestruktivnější večírek, jaký se kdy konal, vstupuje do čtvrté generace… Tympanum vydává třetí díl Stopařova průvodce galaxií Douglase Adamse. Život, vesmír a vůbec čte Vojtěch Kotek.

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz