Zpět

Nesbø, Atwoodová i Vondruška: Nové audioknihy začátku listopadu

zpráva, , 15.11.2020
Žhavé novinky Joa Nesbøho, Margaret Atwoodové nebo Vlastimila Vondrušky. To jsou nové audioknihy začátku listopadu.
Zatímco českému posluchači se ve zvukové podobě dostaly už první čtyři příběhy Doktora Proktora Joa Nesbøho, ve slovenštině zatím vychází ten druhý. Audioknihu Časovaňa doktora Proktora vydávají Slovart a 582, čte Peter Sklár.

Kdo s ohněm zachází je volným pokračováním historické detektivky Pavla Hrdličky Smrt nosí rudé škorně, které se opět odehrává ve středověké Praze, a to v prosinci roku 1399. Čte Vasil Fridrich, vydává Témbr.

Tentýž vydavatel připravil román jihokorejské autorky Čo Namdžu Kim Čijong [ročník 82] o postavení žen v jihokorejské společnosti. V režii Petra Mančala čtou Lucie Trmíková a Kajetán Písařovic.

Dětským posluchačům je určen druhý díl nové série Cressidy Cowell Kouzelníci z pradávna. Další příběh válečnice Čáry a kouzelníka Zara se jmenuje Kouzlo druhé šance, čte ho Jan Maxián a vydává OneHotBook.

Nejnovější román Joa Nesbøho připravil pro posluchače Publixing a Ikar. Království, či chcete-li Kráľovstvo vychází ve slovenském překladu v interpretaci Přemysla Boublíka.

 

Jarmarečník je zase nejnovějším literárním počinem Vlastimila Vondrušky. Třetí díl kroniky sklářského rodu Heřmanů Křišťálový klíč čte Aleš Procházka, vydává Tympanum.

Školáka Maxíka nejspíše znají slovenské děti ze stejnojmenného časopisu a knihy. DAXE připravilo v interpretaci Oľgy Belešové audioknihu Maxík a kamaráti.

Humoristickou audioknihu komika Lukáše Pavláska Neuvěřitelně šílené příběhy vydává Témbr společně s její knižní předlohou. Devizou zvukového zpracování jistě bude autorská interpretace.

Dana Černá se ujala četby románu Lisy Wingate Než jsme byly tvoje, inspirovaného skutečným případem prodeje dětí z chudých rodin. Vydává opět Témbr.
 

Petr Kostka čte klasické pohádky Karla Jaromíra Erbena, Jana Karafiáta, Beneše Methoda Kuldy a Boženy Němcové. Audioknihu Pohádkové poslouchání vydává Voxi.

Slovart spolu s vydavatelstvím 582 vydává audioknihu Pýcha a predsudok. Slavný příběh Jane Austenové o lásce, společenských konvencích a předsudcích čte Helena Krajčiová.

Člověk by si řekl, že šéfovat kouzelnické škole může být docela legrace. Ovšem nic není vzdálenější pravdě. Knihu Ředitel a hydra českého autora Jana Jíchy čte Jiří Wittek, vydává Čti mi!

Témbr připravil audioknižní soubor povídek Soukromá tajemství. Texty Aleny Mornštajnové, Petra Šabacha, Jaroslava Rudiše nebo například Petry Dvořákové čtou Martina Hudečková, Jitka Ježková, Martin Preiss a Jan Maxián.
 

Režisér Jan Jiráň nastudoval dramatizaci duchařské povídky Oscara Wildea Strašidlo cantervillské. V audioknize z produkce Supraphonu uslyšíme Petra Čtvrtníčka, Jiřího Lábuse, Jaroslavu Kretschmerovou nebo Jana Hartla.

Humor slibuje i audiokniha Strýc Dynamit anglického spisovatele P. G. Wodehouse. Zábavné příběhy lorda Ickenhama čte Miloň Čepelka, vydává Tympanum ve spolupráci s nakladatelstvím Vyšehrad.

Svědectví je pokračováním bestselleru Příběh služebnice Margaret Atwoodové. Českým posluchačům je zprostředkují Taťjana Medvecká, Veronika Khek Kubařová, Eva Josefíková a Martin Myšička. Vydává OneHotBook.
 

Šťastný život Willa Bowena je návodem, jak krok za krokem odstranit veškeré překážky ve vaší mysli a životním stylu a nechat štěstí volně proudit. Čte Jitka Ježková, vydává Synergie.

Prvním příběhem, v němž se kdy objevil Sherlock Holmes je Studie v Šarlatové. Nyní vychází ve slovenském překladu s názvem Štúdia v červenom v interpretaci Mira Nogy díky vydavatelstvím Slovart a 582.

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz