Zpět

Ferrante, Jonasson i Soukupová: Nové audioknihy závěru listopadu

zpráva, , 29.11.2020
Listopad je u konce a my se po týdnu znovu setkáváme u přehlídky nových audioknih.
Tou první je 25 gramů štěstí vyprávějící příběh Massima, kterému jediný maličký ježek dokázal dát smysl života. Audioknihu v podání Petra Gelnara vydává Nakladatelství Kazda.

Slovenská autorka Katarína Kucbelová nabízí v oceňované knize Čepiec pohled na to, jak se žije v Šumiaci a okolí. Audiopodobu v podání Lenky Libjakové vydávají Wisteria Books a Slovart.

Fantasy Draci nad Gdaňskem Františka Kotlety představuje originální svět inspirovaný reáliemi první světové války. Čte Filip Švarc, vydává Nakladatelství Epocha ve spolupráci s Audiotékou.

Antikvariátní kniha psaná neznámým písmem odstartuje děj románu Michala Ajvaze Druhé město. Do zvukové podoby ho připravilo Čti mi!, které audioknihu vydává v interpretaci Martina Čevory.
 

Historky z Ještěda Jana Petráska jsou vzpomínkou na časy, kdy horám vládli horalové, ne business. Příběhy z prostředí lyžování, lanovek a vleků z Liberce a okolí čte Marek Sýkora, vydává PMH.

Hrůza v Dunwichi a jiné příběhy obsahuje sedm krátkých textů mistra žánru Howarda Phillipse Lovecrafta. Čtou Brousek, Vondráček, Hlavica, Procházka a Schwarz, vydává Tympanum.

To pro posluchače připravilo i pokračování slavného Karlíka a továrny na čokoládu Roalda Dahla. Audioknihu Karlík a velký skleněný výtah čte Petr Čtvrtníček.

Audiozáznam salonní divadelní komedie Lordi, úspěšné inscenace vycházející z korespondence Oscara Wildea a Robbieho Rosse, vydává u příležitosti jejích 15. narozenin Supraphon.
 

Audiokniha Marka Ebena Myšlenky za volantem představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014–2020. Vydává ji Témbr pochopitelně v autorské interpretaci.

Paže Oberonova je čtvrtým příběhem série Amber Rogera Zelazneho. Posluchače zve do složitého světa Stínů, a to prostřednictvím hlasu Luboše Ondráčka v audioknize vydavatelství Walker & Volf.

Napínavý a přitom citlivě lidský příběh muže, který za svůj život projde skutečně vším možným napsal Michal Čagánek. Jeho knihu Plyšový Buddha ve zvukové podobě v interpretaci Luboše Pavla vydává Creatio.

Novinka Jonase Jonassona zatím v české audioknižní podobě nevyšla. Publixing ji ovšem pro posluchače připravil ve slovenském překladu s názvem Pomsta je sladká, a. s. v podání Juraje Kemky.
 

To nový román od autorky Geniální přítelkyně Eleny Ferrante Prolhaný život dospělých se díky Radioservisu a nakladatelství Prostor dostává k posluchačům v češtině. Čte ho Tereza Hofová.

Mezi novinkami je také audioknižní podoba románu Noaha Gordona Ranhojič. Bouřlivé drama nadaného léčitele je zasazeno do 11. století a my je uslyšíme v podání Hanuše Bora díky vydavatelství OneHotBook.

Témbr připravil audioknihu Sekta Martina Goffy. Čtvrtý případ novináře Marka Vráze, kterého jako Terence můžeme znát už z audioknihy Přiznat vinu, čte Jan Maxián.

Komu nestačí slovenská Tma, může si thriller Jozefa Kariky poslechnout i v češtině. Zvláště teď před Vánoci to bude působivé. Také díky hlasu Vasila Fridricha a vydavatelství OneHotBook.
 

Úspešníci Kataríny Fedorové jsou drsným a vtipným románem o touze po uznání a hrůze ze selhání. V audioknižní podobě ho v interpretaci Gabriely Dzuríkové vydávají Slovart a 582.

Stejní vydavatelé stojí i za zvukovou podobou další knihy populární Astrid Lindrgrenové. Audioknihu Už zasa Emil z Lönnebergy už zasa číta Miro Noga.

Novinku Petry Soukupové Věci, na které nastal čas připravilo ve zvukové podobě OneHotBook. Ve vícehlasé audioknize účinkují Zuzana Kajnarová, Pavel Batěk, Veronika Lazorčáková a Matyáš Valenta.
 

Co skutečně rozhoduje o vítězích mezi špičkami ve svých oborech? Nad tím se zamýšlí Marian Jelínek v audioknize Vnitřní svět vítězů. V interpretaci Bohdana Tůmy ji vydává Cosmopolis.

V audioknize Vražda v ambitu z cyklu Hříšní lidé Království českého Vlastimila Vondrušky řeší mladý Oldřich z Chlumu svůj první detektivní případ. Čte Aleš Procházka, vydává Tympanum.

Audioknižní fantasy série Hraničářův učeň Johna Flanagana dospěla ke svému jedenáctému dílu. Čte ho Matouš Ruml a pod názvem Ztracené příběhy vydávají Bookmedia a Audiotéka.

Život na koľajniciach patří do řady Slovensko: Krajina plná tajomstiev. Společnost Class v ní poutavou formou představuje vybrané lokality Slovenska dětským posluchačům. Čte Jozef Lapšanský.

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz