Zpět

(Červ)nové audioknihy

zpráva, , 21.06.2020
Uplynulých 14 dní přineslo audioknižním posluchačům opět slušnou řádku nových titulů.
Autismus & Chardonnay je název populárního blogu Martina Selnera a také dvou knih, které z něj vyšly. Vydavatelství Tympanum připravilo obě ve zvukové podobě v interpretaci Davida Novotného.

Bohatý táta, chudý táta Roberta Kiyosakiho je už několik desetiletí nejslavnější publikací o osobních financích na světě. Jako audioknihu ji nyní přečetl Kajetán Písařovic a vydal Témbr.

Nakladatelství Kazda připravilo v audiu další z knih píšícího lesníka Petera Wohllebena. Citový život zvířat – Fascinující pohledy do zvířecí duše českým posluchačům je otevírá Aleš Procházka.

Cizinec je prý nejskandálnějším thrillerem světového bestselleristy Harlana Cobena o tom, jak se mohou dobře míněné lži v nepravých rukou změnit ve smrtící pasti. Přesvědčit nás o tom může Témbr a Jiří Ployhar.

 

Dvojí trůn je druhým dílem šestidílné románové ságy Ludmily Vaňkové Cval rytířských koní o Karlu IV. a jeho době. Postupně ji vydávají Audiotéka a Šulc-Švarc, vypráví Pavel Soukup.

Dalajlamova kočka Davida Michieho je zpět se svými pozoruhodnými postřehy a pronikavými vhledy! Audioknihu Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu vydává Synergie v podání Ivany Jirešové.

Prvotinu Evžena Bočka, autora humoristické série Poslední aristokratka, vydává OneHotBook. Deník kastelána v podání Jaroslava Plesla můžete až do konce června vyhrát v soutěži na naposlech.cz.

Evoluce: Pramen života je závěrečným dílem sci-fi trilogie Thomase Thimeaera. Jak skončí dobrodružství lidí, kteří se při havárii letadla ocitnou v budoucnosti, prozradí Marek Holý. Vydávají Bookmedia a Audiotéka.

Dva ostřílení novináři, Jindřich Šídlo a Tomáš Etzler, spolu diskutují o řadě vážných i méně vážných témat. Autorské čtení Kdo ví, kde budu zítra vydává Voxi.

Stále aktuální slavný román Jana Otčenáška Když v ráji pršelo o vývoji milostného vztahu dvou mladých lidí v nádherné a divoké šumavské přírodě čte Tatiana Dyková a vydává Supraphon.
 

To vydavatelství Jan Melvil Publishing připravilo audioknihu Roberta Plomina Kód života s podtitulem Jak z nás DNA dělá to, kým jsme. Vychází v interpretaci Borka Kapitančíka a s doplňkovými materiály ke stažení.

Píše se rok 1913 a šestadvacetiletý Maigret to po čtyřech letech u policie dotáhl na sekretáře komisaře. Audioknihu Maigretův první případ vydává OneHotBook, čte Jan Vlasák.

Mapa dní je čtvrtou knihou série Sirotčinec slečny Peregrinové Ransoma Riggse. Stejně jako předešlé je pro audiovydavatelství OneHotBook přečetl Viktor Dvořák.

Audioknižní rozhovor s Vladimírem Benešem – lékařem, který provedl již přes osm tisíc operací a ve svém oboru patří k nejlepším na světě, vydává pod názvem Mé cesty do hlubin mozku vydavatelství Témbr.

Stejný vydavatel stojí i za zvukovou podobou knihy populární blogerky Zuzany Hubeňákové Můj bratr albatros a jiná rodinná zvěrstva. O tom, že někdy i dobrý skutek skončí katastrofou čte Andrea Elsnerová.

Novinkový thriller Bernarda Miniera Na okraji propasti o zneužívání moderních technologií ukazuje nejtemnější stránky digitálního světa. Vydává Voxi, čte Jiří Schwarz.
 

Narcismus a narcistická porucha osobnosti patří k mimořádně rozšířeným formám psychických obtíží dnešní doby. Audioknihu Narcismus – vnitřní žalář zkušeného terapeuta Heinze-Petera Röhra čte Pavel Kříž, vydává Tympanum a Portál.

Další trojici disneyovek dalo zvukovou podobu Voxi. Pokladnice pohádek tentokrát vydala Aladina, Auta a Petra Pana, které převyprávěl Pavel Cmíral a přečetly Terezie Taberyová, Ivana Korolová a Andrea Elsnerová.

Výbor Povídky z Oděsy a odjinud Marka Polevoje představuje působivý průřez dějinnými mezníky 20. století vnímanými optikou všednodennosti. Čte Pavel Soukup, vydává Tympanum.

Přežít ještě neznamená žít. Třetí román Viktorie Hanišové Rekonstrukce vydává v audiu v interpretaci Marie Štípkové OneHotBook.
 

Vychází i další z Letopisů královské komory Vlastimila Vondrušky. Trpké víno načetl pro Knihovnu a tiskárnu pro nevidomé Karla Emanuela Macana Jan Hyhlík, nyní je vydává Tympanum.

Na Žižkov 80. let posluchače zavede novela Simony Bohaté Všichni sou trapný. Audioknižní podobu jí dalo vydavatelství Čti mi! a interpretka Jitka Kahounová, kterou tímto pozdravujeme!

Napínavý historický román z dob, kdy anglické koráby vládly oceánům a staré rytířské ctnosti měly svou cenu, napsal David Návara. Audioknihu Wavesbury čte Marek Holý a vydává Jonathan Livingston.

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz