Zpět

Poirot znovu a lépe

zpráva, , 01.02.2015
Vraždy s monogramem
Když Tympanum loni v říjnu ohlásilo vydání audioknihy Vraždy s monogramem podle románu Sophie Hannah, potěšilo jistě řadu příznivců detektivek. Šlo tehdy o velmi očekávaný titul v němž se znovu, poprvé po smrti Agathy Christie, objevil slovutný detektiv Hercule Poirot.
Následné reakce posluchačů ale ukázaly, že se audioknižní Vraždy s monogramem nepovedly. Mnoho výtek směřovalo k výběru interpreta, absenci režie, hudby a celkovému provedení audioknihy. Tympanum se proto rozhodlo nahrát novou, zcela přepracovanou verzi, která vychází v únoru s označením 2. vydání.

Tentokrát byla režie svěřena Dimitriji Dudíkovi - zkušenému tvůrci, který má za sebou už celou řadu rozhlasových i audioknižních nahrávek. Interpretem příběhu je divadelní a rozhlasový herec Michal Zelenka a jak se zdá z ukázek, jeho výkon je naprosto profesionální. A aby bylo působení na posluchače silnější, atmosféru detektivky doplňuje hudba Kryštofa Marka. Ostatně pozadí vzniku nové nahrávky může přiblížit reportáž Jak se točí vraždy, kterou Tympanum připravilo.
 

Odvážným krokem, k němuž se vydavatel odhodlal, nejenže uznává, že se titul nepovedl podle představ posluchačů i jeho samého, ale zároveň dokazuje, jak velmi mu záleží na kvalitě jeho audioknih. Ostatně je to logické – nabídnete-li nováčkovi k poslechu nahrávku, která ho úrovní svého zpracování nepřesvědčí, bude velmi těžké přimět ho k poslechu některé další. Tympanum znovu potvrzuje, že audioknihu nedělá jen název a jméno interpreta, ale že je třeba pohlídat celý proces výroby.

Oficiální vydání audioknihy je avizováno na 9. února, už nyní je ale možné ji zakoupit prostřednictvím on-line obchodů. Tympanum dokonce nabízí všem, kteří si první vydání zakoupili, výměnu za vydání druhé.