Zpět

První nové audioknihy roku 2021

zpráva, , 17.01.2021
Spolu s přáním hezkého nového roku přinášíme první letošní přehled nových audioknih.
Vydavatelství Publixing a Slovart připravila zvukovou podobu dvou zásadních děl George Orwella. Tou první je román 1984, který vychází ve slovenském jazyce v interpretaci Ivo Gogála. Ke druhému se ještě dostaneme.

Hluboko v podzemí je knihovna plná ztracených měst a moří a zapomenutých příběhů. Audiokniha Bezhvězdné moře je novým magickým příběhem americké autorky Erin Morgensternové. V interpretaci Dany Černé ho vydává Tympanum.

V době, kdy Česká televize uvádí minisérii Božena, připravil Supraphon výběr ze spisovatelčiných dochovaných dopisů. Audioknihu Božena Němcová: Korespondence 1844–1862 čtou Aňa Geislerová a Igor Orozovič.

Audiokniha Kdoule Ivany Chřibkové je závěrečnou částí zábavné trilogie o jedné obyčejné holce, která nechtěla žít obyčejný život. V interpretaci Vandy Hybnerové ji vydávají Bookmedia a Audiotéka.
 

Z dílny vydavatelství Tympanum vychází audio podoba klasického textu Rudolfa Těsnohlídka Liška Bystrouška. Nezaměnitelným způsobem ho čte Arnošt Goldflam, o obálku se postarala Vendula Chalánková.

Lumpíček je samá lumpárna a Rošťanda vyvádí jednu rošťárnu za druhou. A co teprve když se ti dva seznámí! Audioknihu Lumpíček a Rošťanda vydává v podání Petry Kušnierové Čti mi!

Renesanční spis pro vzorné manželky obsahuje návod k vraždě. A série Letopisy Královské komory Vlastimila Vondruška se rozrůstá o další případ. Manželské zrcadlo čte Jan Šťastný, vydává Tympanum.

V audioknize Muž z chatrče Martina Goffy je novinář Marek Vráz vtažen do pátrání po člověku, jehož skon je záhadný skoro tak, jak záhadný byl celý jeho život. V interpretaci Janů Maxiána a Zadražila vydává Témbr.
 

Dočkali se i audioknižní příznivci fantasy příběhů americké spisovatelky Ursuly K. Le Guinové. Tympanum připravilo třetí část jejího cyklu Zeměmoří s názvem Nejvzdálenější pobřeží. Čte ho Tomáš Juřička.

Audiokniha Odse*te se s podtitulem Vypadněte ze své hlavy a začněte žít dá návod k tomu jak se vyhrabat z... řekněme nepříjemných životních situací. Čte Pavel Nečas vydává ProgresGuru.

Vydavatelství OneHotBook otevírá nový audioknižní rok detektivkou Agathy Christie Plavý kůň v interpretaci Petra Jeništy. Její dvoudílnou televizní podobu mohli nedávno sledovat i čeští diváci.
 

Krátce po Druhém městu přichází vydavatelství Čti mi! s audioknižní podobou dalšího románu Michala Ajvaze. Prázdné ulice si můžeme poslechnout v podání Martina Čevory.

Plodem spolupráce vydavatelství Alpress a Audiotéky je čtvrtý díl historické série Wilbura Smithe Řeka bohů. V audioknize Vnitřní oko posluchače zavede do starověkého Egypta Vasil Fridrich.

Nastartujte svoje podnikání do 30 dnů krok za krokem. Stačí 20 minut denně. Audioknihu Johna Williamse Začni vydělávat na tom, co tě baví vydává v interpretaci Gustava Bubníka ProgresGuru.

A je tu slíbený druhý Orwell. Ivo Gogál v audioknize Zvieracia farma hlásá, že Všetky zvieratá sú si rovné, ale niektoré sú si rovnejšie. Vydávají Publixing a Slovart.
 

A na závěr Žebrákova pomsta – další historická detektivka Pavla Hrdličky s postavou podrychtáře Starého Města pražského Václava od Černého koně. Poslechnete si ji v podání Vasila Fridricha díky vydavatelství Témbr.

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz