Zpět

Hledáme nejkrásnější pověsti!

zpráva, , 12.09.2015
Regionální pověsti
Společnou péčí vydavatelství Supraphon a Popron Music vyšlo první ze série CD regionálních pověstí. Projekt s názvem Regionální pověsti z Čech, Moravy a Slezska má ambiciózní cíl – hledá další příběhy vhodné ke zvukovému zpracování a vydání.
První CD antologie obsahuje devatenáct pověstí z různých koutů naší země, které načetli Miroslav Donutil, Martin Stránský, Zlata Adamovská, Jan Přeučil, Miroslav Táborský nebo Ondřej Vetchý. Jde o rozmanitou kolekci pověstí, pohádek a legend z Valašska, Chodska, Slovácka, Kutnohorska, Ašska či Třeboňska, tak jak byly nahrány a vydány v posledních dvaceti letech převážně regionálními institucemi a vydavatelstvími.

Supraphon si společně s Popron Music uvědomuje, že řada krajů, měst a obcí dříve vydala či přispěla k vydání regionálních pověstí ať už v knižní nebo zvukové podobě. Rovněž turistická informační centra považují pověsti a legendy za zajímavý nástroj propagace svého regionu a přispívají k jejich sbírání a vydávání.
 

Na stránkách www.regionalnipovesti.cz proto vyzývají tvůrci projektu podobné instituce, aby je prostřednictvím jednoduchého formuláře informovaly o existenci takových knih či audioknih. Pod sloganem „Hledáme nejkrásnější pověsti z Čech, Moravy a Slezska!“ budou v průběhu letošního podzimu pátrat za pomoci regionálních institucí, informačních center i veřejnosti po příbězích vhodných pro vydání.