Zpět

Seznamte se s novými březnovými audioknihami

zpráva, , 06.03.2022
Tak copak nám to připlouvá do uší tentokrát? Seznamte se s novými březnovými audioknihami.
Dnešní přehlídku otevírá zvukové zpracování románu české autorky Kateřiny Rudčenkové. Její Amáliina nehybnost vychází pod značkou Témbr v interpretaci Jany Strykové.
 
Ostravské OVA Audio zase připravilo v podání Kateřiny Breiské četbu knihy Barák Alžběty Bublanové. O tom, že i trpké plody mohou být sladké, když dozrají.
 
Něco se stalo s časem. Zjančil se a žene se do absurdna! U OneHotBook vychází další Červený trpaslík. Druhá část kultovní série nese název Lepší než život a čte ji Kamil Halbich.
 
Vydavatelství Větrné mlýny pokračuje v audioknižní sérii Česi, počúvajte, která představuje díla slovenských autorů. Čierny lev Michala Hvoreckého vychází v podání Petera Gábora.
 
Co se stane, když se uprostřed jedné z virových epidemií zamiluje virus do svých nakaženců? Audioknihu Benjamina Kurase Deník zamilovaného viruse čte František Florián, vydává Čti mi!
 

Temná prvotina dánské autorky Lone Theilsové na sebe upoutala pozornost hned po svém vydání. Nyní vycházejí Dívky z trajektu u Témbru coby audiokniha v podání Terezy Hofové.
 
Zábavnou audioknihu DJ Jimmy Marie Vašíčkové lze docela dobře využít v hodinách hudební výchovy nebo českého jazyka na základních školách. Čte Jana Štvrtecká, vydává Čti mi!
 
Audiokniha Ecce Homo Forman je vícehlasým zpracováním stejnojmenné knihy Radima Kratochvíla, v níž zaznamenal vzpomínky blízkých kolegů a přítel významného režiséra. Vydává Voxi.
 
Také vydavatelství Autreo připravilo něco pro milovníky filmu a umění vůbec. V podání Jana Eislera nyní vychází audiokniha Charlie Chaplin: Můj životopis.
 
Po dříve vydané audioknize Kdo maže ten jede se nyní Mystery Press rozhodlo vydat první díl série Marie Rejfové s Josefínou Divíškovou. Kdo jinému jámu kopá čte Zdeňka Žádníková Volencová.
 
Psi a kočky se odjakživa nesnáší. A basta! Teda dokud nejde o život. Zábavný příběh Kočka vs. pes pro všechny, kteří milují kočky a/nebo psy čte Robert Mikluš, vydává OneHotBook.
 

Kultovní román Anthonyho Burgesse Mechanický pomeranč vychází díky Tympanu v audioknižní podobě v interpretaci Davida Novotného. Poslechnout do konce a nikdy nezapomenout!
 
Co by to bylo za audioknižní novinky, kdyby chyběl nějaký Jeffrey Archer. Vydavatelství Saga Egmont tentokrát v podání Otakara Brouska mladšího vydává Přísně střežené tajemství.
 
Témbr nahrál s Danou Černou a Lukášem Hlavicou okouzlující román australské prozaičky Colleen McCulloughové. Ptáci v trní si nyní jistě získají srdce nejednoho posluchače.
 
Druhým zástupcem série Česi, počúvajte vydavatelství Větrné mlýny, který představujeme v tomto přehledu novinek, je Rozhovor s členkou kultu Márie Modrovich. Čte Viktória Pejková.
 
Již potřetí se rozeznívá hlas Miroslava Krobota a podmanivý hudební podkres audioknihy ze série Stopy hrůzy, kterou vydává Planet Dark. Tentokrát to jsou Lovecraftovy Sny v čarodějnickém domě.
 
Voxi vydává v interpretaci Kajetána Písařovice první část knihy Christophera Paoliniho Spát v moři hvězd. Pokud si honem nemůžete autora zařadit, pak jistě pomůže nápověda: Eragon.
 

Lékař kardiolog Josef Veselka má kromě odborných textů na kontě také beletristické počiny. Posledním z nich jsou Srdcaři, které nyní v podání Vladislava Beneše vydává Témbr.
 
Jeden z nejpůsobivějších a nejvlivnějších románů sci-fi, jaké byly kdy napsány o putování v čase a prostoru. Stroj času H. G. Wellse čte Alexej Pyško, v edici Legendy vydává Tympanum.
 
Je bývalým agentem CIA a má pověst nejlepšího nájemného vraha na světě. Přezdívá se mu Šedý muž a kolují o něm legendy. Audioknihu Marka Greaneyho čte Martin Stránský, vydává Témbr.
 
Jan Melvil Publishing uvádí v podání Zdeňka Kupky, Jany Štvrtecké a Jana Jedlinského audioknihu Temné počátky českých dějin s podtitulem Odkud k nám přišli a jak žili první Slované.
 
Radioservis vydává opravdovou lahůdku: rozhlasový seriál z roku 1982 Ukradené fantazie. Sci-fi Josefa Nesvadby v režii Jiřího Horčičky a s Jiřím Adamírou v hlavní roli.
 

Témbr vydává v interpretaci Lucie Juřičkové zvukovou podobu nové knihy advokátky a expertky na rodinné vztahy Daniely Kovářové Vztahy aneb 7+1 osudových omylů.
 
S vědecky podloženým návodem, jak si natrvalo udržet zdravou a mladou mysl, vás seznámí audiokniha Zachovajte si bystrosť, kterou v podání Martina Kaprálíka vydává Publixing a Tatran.
 
A na závěr dvakrát Jo Nesbø z produkce Voxi. Poprvé s pátým příběhem doktora Proktora a jeho malých přátel. Otakar Brousek ml. Se bude ptát Zachrání doktor Proktor Vánoce?
 
A podruhé: se sbírkou napínavých příběhů Žárlivost a jiné povídky. Tu jste si mohli před nedávnem poslechnout ve slovenštině, tentokrát ji hezky česky čte Filip Švarc.
 

Všechny tyto a mnohé další audioknihy koupíte třeba o půlnoci na Audiolibrixu. Více o audioknihách najdete na naposlech.cz