Zpět

Všichni koktají dobře

zpráva, , 22.11.2017
To
V mnoha ohledech nejrozsáhlejší audioknižní projekt vydavatelství OneHotBook, TO Stephena Kinga, mohl díky možnostem digitální distribuce přijít ke svým posluchačům postupně. Nejprve byla uvolněna první, více než 21 hodinová část a v těchto dnech se k ní přidává zbývajících 30 hodin. Legendární TO k vám tedy může promlouvat hlasy sedmi herců po více než dva dny v kuse.
Navštívili jsme nahrávací studia právě když v nich pracoval režisér Hynek Pekárek s herci Pavlem Soukupem, Davidem Novotným a Janem Vondráčkem. Vyzpovídali jsme je i producenta Martina Pilaře a z krátkých rozhovorů jsme vybrali to nejzásadnější.

Martin Pilař hovořil o nebývalém rozsahu audioknihy a o výběru interpretů. Vysvětlil, proč byl pro roli vypravěče vybrán právě herec Pavel Soukup.
 

Sám Pavel Soukup o knize TO nechtěl příliš hovořit, neboť při nahrávání pracoval vždy jen se svou částí textu a celá román nezná. Prozradil ale, že jeho úloha není jen čistě vypravěčská.
 

Jeho slova ostatně potvrzuje i pasáž, kterou právě natáčel – názvy rokenrolových zpěváků a kapel daly zabrat i tak ostřílenému interpretovi. Ve studiu ho povzbuzovali režisér Hynek Pekárek a zvukařka Karolína Škápíková.
 

I herec David Novotný přiznal, že celé Kingovo TO nezná (na rozdíl od kolegyně Jitky Ježkové). Podle vlastních slov je tím ovšem k četbě výborně motivován.
 

Režisér Hynek Pekárek samozřejmě musel TO přečíst hned několikrát, aby mohl text rozepsat pro hlasy. Mluvil také o hudbě a na závěr se pokusil sestavit žebříček nejlépe koktajících herců.
 

V tomto smyslu se pochválil i Jan Vondráček, který si jako Bill Denborough koktání opravdu užil. Vše si prý předem nacvičil při dabingu Colina Firtha ve filmu Králova řeč.
 

O snažení všech herců, jmenovitě Pavla Soukupa, Jana Vondráčka, Davida Novotného, Jitky Ježkové, Jana Zadražila, Michala Zelenky a Vasila Fridricha, ale samozřejmě i režiséra Hynka Pekárka a celého tvůrčího týmu se mohou posluchači přesvědčit poslechem více než padesátihodinové četby TO, která je k dispozici v digitálním prodeji i na pěti mp3CD.