Zpět

Třiatřicet novinek v osmi a půl minutách

zpráva, , 17.10.2021
Jak vypadá třiatřicet audioknižních novinek v pěti minutách? Pojďte se podívat.
Témbr vydal audioknihu Venduly Borůvkové s dlouhým názvem 1918 aneb Jak jsem dal gól přes celé Československo, kvůli němuž zde nemůžeme vyjmenovat všech osm interpretů. Budete si je muset poslechnout.

Ani Publixing a Tatran se nemusejí za délku názvu další novinky nijak stydět. Audioknihu Hanse Roslinga Ako som sa naučil rozumieť svetu čte, jak jste jistě pochopili ve slovenštině, Martin Kaprálik.

Jednoslovný název má novinková audiokniha vydavatelství Čti mi! Armabetton má ale zase dva autory: Pavla Jedličku a Martina Chvala. Jejich science-fiction čte Zdeněk Junák.

Pohádkový román Lymana Franka Bauma Čaroděj ze země Oz vyšel poprvé už v roce 1900. Nyní vychází u vydavatelství Tympanum v podání Kláry Sedláčkové Oltové a s hudbou Jana Šikla.

Na pětadvacet hrůzostrašných historek se mohou těšit posluchači audioknihy Michaela Dahla Děsivé historky, kterou vydává Témbr. Čte je Saša Rašilov a číslovka v názvu dává tušit brzké pokračování.
 

O další díl se rozrostla krimisérie Roberta Bryndzy s detektiv šéfinspektorkou Erikou Fosterovou. I její čtvrtý případ s názvem Do posledního dechu čte Martin Stránský a vydává Cosmopolis.

Tympanum vydává v audioknižní podobě necenzurované vzpomínky Anthonyho Bourdaina – jednoho z nejslavnějších amerických šéfkuchařů. Důvěrnosti z kuchyně čte Otakar Brousek.

Radioservis vydává v interpretaci Aleše Procházky Hotel Pastis – romantický příběh z Provence s kriminální zápletkou. A když Provence, tak Peter Mayle coby autor.

Dobrodružný detektivní příběh Vlastimila Vondrušky odehrávající se v renesanční Praze měl původně podobu divadelní hry. Audioknihu Ještě že nejsem kat teď vydává Tympanum v podání Jana Hyhlíka.

Co kdybyste v zrcadle viděli své minulé životy? To se stalo hrdinovi příběhu Kouzelné zrcadlo českého autora Miloše Kareše. Hlas mu propůjčil Vít Dvorský a audioknižní podobu dalo Čti mi!
 

O dalších 23 hodin se rozrostl Projekt Kronos Pavla Bareše. Audiotéka spolu s nakladatelstvím Host vydala ve zvukové podobě druhý díl této trilogie s názvem Kronovy děti a s hlasem Ondřeje Nováka.

Témbr připravil v interpretaci Matouše Rumla audioknihu Rónana Hessiona Leonard a Hladový Paul. Odzbrojující román klade zdánlivě prostou otázku: mohou dobří lidé změnit svět?

Epocha a Audiotéka připravily deset audiopovídek deseti českých autorů. Daly jim podle doby vzniku souhrnný název Lockdown a za mikrofon povolaly Zuzanu Slavíkovou a Petra Buriana.

Josie Quinnová bude muset v dalším románu Lisy Reganové Matčin hrob vykopat opravdu hluboko pohřbená tajemství. Na ruce ji při tom bude koukat Vanda Hybnerová. Vydává Cosmopolis.

A trable bude mít i obyčejný český policajt Miko Syrový v detektivce Mezi dvěma ohni Martina Goffy. Jeho případy vydává Témbr v interpretaci Martina Preisse a Libora Hrušky.
 

Tympanum přeskákalo v české sérii audioknih Juraje Červenáka s kapitánem Steinem a notářem Barbaričem k jejich prvnímu případu. Jmenuje se Mrtvý na Pekelném vrchu a čte ho Marek Holý.

Šestým dílem Pán světa: Dotkni se nebe končí románová sága Ludmily Vaňkové o Karlu IV. a jeho době. Celou ji pro Audiotéku a vydavatelství Šulc-Švarc přečetl Pavel Soukup.

Milan Švihálek si vzal k ruce bestseller Irvinga Stonea Námořník na koni a vytvořil podle jeho první čtvrtiny fiktivní autobiografii Jacka Londona. Putování námořníka na koni sám načetl i vydal.

Témbr představuje posluchačům poprvé českého autora detektivních příběhů Davida Urbana, když dal zvukovou podobu jeho nové knize Rozsudek smrti. Čte ji Filip Švarc.

Tympanum vydává slavný britský humoristický román Geralda Durrella o neobvyklém dědictví. Audioknihu Růženka je z příbuzenstva čte Jan Vondráček.
 

Myšlenky jsou váš vnitřní soundtrack. A pokud je neovládáte, ovládají ony vás. Audioknihu Soundtrack v hlavě Jona Acuffa vydává v interpretaci Jiřího Miroslava Valůška Audiolibrix.

Témbr vydává audioknižní podobu divadelní hry Radky Denemarkové Spací vady. V mistrně vystavěném dramatu uslyšíme Taťjanu Medveckou, Jitku Ježkovou a Lucii Pernetovou.

Literární pásmo sestavené z nejkrásnějších textů, úvah a myšlenek Antoina de Saint-Exupéryho vydává pod názvem Správně vidíme jen srdcem Supraphon. Čtou Klára Issová a Matouš Ruml.

Vydavatelství OneHotBook připravilo s Petrou Bučkovou, Johannou Tesařovou a Pavlou Horákovou zvukovou podobu nové knihy posledně jmenované, s názvem Srdce Evropy.
 

Audioknihou Štvanice zakončuje Audiotéka a Jota a také interpret Luboš Ondráček napínavou dobrodružnou sérii Beara Gryllse s postavou bývalého vojáka Willa Jaegera.

A další případ bude řešit také Kim Stoneová a její tým, a to v audioknize Tichá modlitba anglické autorky Angely Marsonsové. Vychází pod hlavičkou Témbru a v interpretaci Jitky Ježkové.

První ženou světa na hoře Čo Oju se stala v roce 1984 Dina Štěrbová. O jejích dobrodružstvích na cestě za snem čte Anita Krausová v audioknize Tyrkysová hora. Vydává ji Tympanum.

Témbr vydává i další thrillerovou lahůdku s hororovou příchutí z dílny C. J. Tudor – autorky Kříďáka, Jámy a Těch druhých. Novinku s názvem Upálené čte Jitka Ježková.

Další případ bratislavské mordparty představuje Václav Neuer v audioknize Uplakaná jeseň. Co bude inspektor Ledecký řešit tentokrát? Prozradí Juraj Smutný v novince vydavatelství Publixing a Ikar.
 

A konečně taky něco pro dětské posluchače. Tympanum vydává audioknihu Ondřeje Sekory Uprchlík na ptačím stromě. Vypravěčem příběhů ze světa zvířat je Jakub Šafránek.

Supraphon vydává v audioknižní podobě román Pavla Frýborta Vekslák, který vyšel v roce 1988 a byl sondou do prostředí tehdejších veksláků a šmelinářů všeho druhu. Čte Jiří Suchý z Tábora.

Fascinující space operu z diplomatických kruhů daleké galaxie a vítěze prestižní ceny Hugo 2020 vydává OneHotBook. Audioknihu Vzpomínka zvaná říše čtou Tereza Dočkalová a Igor Bareš.

A stejný vydavatele připravil i závěrečný díl epické série Ransoma Riggse Sirotčinec slečny Peregrinové. Šesté vyprávění Zkáza Ďáblova akru čte Viktor Dvořák.
 

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz