Zpět

Velký audioknižní průzkum 2019 začíná!

zpráva, , 09.11.2019
Již pošesté pořádá Audiolibrix Velký audioknižní průzkum – unikátní projekt, který mapuje zvyky a preference audioknižních posluchačů. Výsledky ankety doplňuje statistickými údaji o prodejích a každoročně tak podává ucelený obraz našeho audioknižního trhu.
Loňského Velkého audioknižního průzkumu se zúčastnilo téměř 2400 respondentů. Z jejich odpovědí vyplynulo, že například raději poslouchají nekrácené audioknihy, a že téměř polovina volí pro poslech mobilní aplikaci. Kompletní výsledky loňského průzkumu jsme přinesli v článku Jak jsme poslouchali v roce 2018.

Letos bude anketní formulář přístupný až do 31. 12. 2019, což je déle než obvykle. Průzkum by tak mohl získat ještě více respondentů než v předchozích letech, neboť právě doba před koncem roku je audioknihám velmi nakloněna – před Vánocemi vycházejí atraktivní tituly, o svátcích je pro poslech více času.

K vyplnění celkem 42 otázek a osobních údajů jsou i letos posluchači motivováni výhrou v podobě 3 poukazů na celkem 22 audioknih. Všichni, kteří se Velkého audioknižního průzkumu zúčastní ovšem výraznou měrou přispějí k vytvoření přesného obrazu o posluchačských preferencích.

Zúčastnit Velkého audioknižního průzkumu 2019 se můžete ZDE.