Zpět

Zbrusu nové audioknihy

zpráva, , 06.06.2021
Právě jste doposlouchali další audioknihu a nevíte, kterou teď? Vyberte si z čerstvých novinek.
Dcery nové doby jsou úvodním dílem ságy německé autorky Carmen Kornové. Její trilogie pokrývá celé 20. století pohledem obyčejných Němců. Čte Jana Stryková, vydává Tympanum.

Nakladatelství Host a Audiotéka připravili audioknihu švédského spisovatele Monse Kallentofta Dívej se, jak padám. Román o lásce otce k jediné dceři čte Martin Preiss.

Otevřenou autobiografii české stand-up komičky Adély Elbel Doba temna přináší ve zvukové podobě Tympanum. K autentičnosti pochopitelně přispívá i autorská interpretace.

V Anglii lepší služka, v Tunisku bohatá turistka. A co doma? Novinkový román Ivy Pekárkové Dům bez zrcadel vydává ve zvukové podobě v interpretaci Jitky Ježkové Témbr.

Stejný vydavatel připravil audioknihu Ema a kouzelná kniha. O tom, jakou roli sehraje v životě desetileté dívky ze sirotčince její nález v antikvariátu, bude číst Martha Issová.
 

Bohumil Kos napsal a v audioknižní podobě vydal dvanáct povídek inspirovaných pohraničním prostředím padesátých let. Soubor Housle v kravíně čte Ladislav Špiner.

Na šedesát příběhů výjimečných českých žen vydává pod názvem Hrdinky Témbr. Čtou je Tereza Dočkalová, Naďa Konvalinková, Veronika Lazorčáková, Eva Novotná a Jana Stryková.

Většina z nás se umí dobře postarat o své blízké v nemoci či problémech. Jak se ale postarat sami o sebe? Knihu Radkina Honzáka I v nemoci si buď přítelem čte Martin Myšička, vydává Témbr.

Audiokniha francouzské spisovatelky Aurélie Valognes Když má štěstí kliku seznámí posluchače se šestiletým Jeanem a jeho svéráznou babičkou. Vydává Jota v interpretaci Renaty Růžové.
 

Slavný humoristický román Eduarda Basse Klapzubova jedenáctka vychází nově v interpretaci Václava Müllera. Jeho koupí navíc přispějete dobročinné organizaci SOS Dětské vesničky.

Čti mi! vydává první díl ságy Trhlinové války amerického autora Raymonda Eliase Feista. Audiokniha Mág: Učedník začíná objevením záhadného vraku lodi. Čte Libor Böhm.

Mlsné medvědí příběhy znají velmi dobře diváci stejnojmenného animovaného seriálu. Nyní si je můžou díky produkci Bionaut poslechnout v podání Davida Novotného a Lukáše Příkazkého.

Hned čtyři novinky připravilo slovenské vydavatelství Audioknihy 582. První z nich je zvuková podoba románu Môj rok pokoja a odpočinku. Číst nám ho bude Alexandra Palatínusová.

Pozoruhodnou science-fiction Jana Kotouče Nad českými zeměmi slunce nezapadá vydává coby audioknihu v interpretaci Františka Floriána Čti mi!
 

S požehnáním autora trilogie Vzpomínka na Zemi Liou Cch’-sina rozvinul Pao-šu v příběhu Nesmrtelnost některé její dějové linky. Nahrávku v podání Zbyška Horáka vydává Audiotéka a Host.

Další z novinek slovenského vydavatelství Audioknihy 582 je třicet laskavých rybářských příběhů o životě Viliama Husára O pocitoch, o kráse, o nádeji. Čte je Dušan Cinkota.

O osudech žen v Rudé armádě píše ruská historička Ljubov Vinogradovová. Audioknihu Odstřelovačky z II. světové války čte Jana Holcová, vydávají Bookmedia pod značkou Audiotéka.

Audiokniha Plavba za pokladem je zvukovou podobou marionetové pohádky Vlasty Jareše, jejíž premiéra se chystá letos v létě. Účinkují Karolína, Johana, Václav a Vlasta Jarešovi.

Prvotina americké prozaičky Megan Campisiové Pojídačka hříchů líčí ponurý úsvit novověku, který se se ženami nemazlil. V interpretaci Jitky Ježkové audioknihu vydává OneHotBook.
 

Prekliate dedičstvo je už druhou audioknihou slovenského autora Václava Neuera, ovšem už pátým případem inspektora Ledeckého. Vydává Publixing a Ikar v podání Juraje Smutného.

Ruzká klazika je vtipným, inteligentním a provokativním souborem parafrází klasiky ruské literatury Daniela Majlinga. Audioknižní podobu v interpretaci Robo Rotha vydávají 582 a Brak.

Čtvrtým dílem pokračuje Stopařův průvodce Galaxií Douglase Adamse, který ve zvuku vydává Tympanum. Audioknihu Sbohem, a dík za ryby čte Vojtěch Kotek.

Zatímco slovenští posluchači ho znají už téměř sedm let, k těm českým se Sněhulák Joa Nesbøho dostává až nyní, díky vydavatelství Voxi a hlasu Davida Matáska.
 

OneHotBook pokračuje ve vydávání slavné série Enid Blyton. V audioknize Správná pětka a prázdniny v maringotkách parta zjistí, že ne každý klaun myslí jen na žerty. Čte Michaela Maurerová.

O poznatky tradiční čínské medicíny v kontextu s taoistickou duchovní tradici se v audioknize TAO Cesta ku zdraviu podělí Zuna Vesan Kozánková. V podání Ely Lehotské vydává autorka a 582.

Jak se zrodila myšlenka na revoluční dopravní službu se dozvíte v audioknize Válka o Uber vydavatelství Jan Melvil Publishing. Průvodcem vám bude Filip Švarc.

Vydavatelství Tympanum završuje třetí knihu série Vlastimila Vondrušky s Martinem ze Stvolna. Historický příběh Vládcové ostatků II. vychází opět v interpretaci Pavla Soukupa.

Napraví Jezevec, Krysa a Krtek lehkomyslného Žabáka? To se dozvíte v audioknize Žabákova dobrodružství Kennetha Grahama, kterou pro vydavatelství Tympanum přečetl Zbyšek Horák.
 

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz