Tomáš Výchopeň nejprve mluvil o nadšeneckých začátcích vydavatelství před devíti lety a vzpomenul, jak vznikal vůbec první jeho titul Alenka v kraji divů. Dnes má podle něj Tympanum na kontě kolem 180 audioknih o celkové délce přes 1000 hodin na nichž se podílela více než stovka interpretů a režisérů. Karolina Srncová pak mluvila o zaklínačské sáze, jejíž jednotlivé další díly budou vycházet zhruba s půlročním odstupem. Připomněla, že vedle této fantasy série vydalo Tympanum také kompletního Tolkienova Pána prstenů a postupně uvádí na trh další rozsáhlou ságu Hra o trůny.
V průběhu večera mohli diváci nad hlavami účinkujících sledovat prezentaci shrnující aktuální i plánovanou produkci vydavatelství Tympanum. Dozvěděli se tak, že v následujících týdnech a měsících vyjde například audioknižní podoba Mlýnu na mumie Petra Stančíka, Chytrých pohádek Jiřího Žáčka či další část Vondruškovy Přemyslovské epopeje a Martinovy Hry o trůny, ale také Seznam smrti Fredericka Forsytha, Ty Caroline Kepnesové nebo Nulté číslo Umberta Eca.
Režisérka Saša Bauerová hovořila především o realizaci aktuálního Zaklínače, pokusila se návštěvníkům pořadu přiblížit úlohu režiséra, srovnávala způsob práce při natáčení audioknih a rozhlasových her a odhadovala, jak časově náročná je příprava jedné audioknihy. „Za jednu čtyřhodinovou natáčecí frekvenci vznikne asi hodina použitelného materiálu,“ řekla. Martin Finger ji doplnil vlastními zkušenostmi z natáčení audioknih, a pokusil se zodpovědět dotaz na rozdíl mezi herectvím na mikrofon a divadelním či filmovým: „V obojím je podstatné nelhat a co nejlépe přenést autenticitu postavy na diváka či posluchače.“
Po slavnostním křtu audioknihy Krev elfů pak Břetislav Hanzel, který celým večerem provázel, ještě znovu připomněl čtvrté výročí vzniku Audiotéky a nabídl všem přítomným z narozeninového dortu.
První Audiotéka live byla příjemným a zajímavým setkáním nad fenoménem audioknih. Doufejme, že se její koncept uchytí a že pořad v budoucnu třeba zavítá i do jiných měst.