Zpět

Jakub Kamberský

Jakub Kamberský (foto: naposlech.cz)
Nevidomý absolvent oboru Kulturologie na Filosofické fakultě University Karlovy a též rozhlasový publicista. Je spoluzakladatelem internetového projektu Panáček v říši mluveného slova, což je katalog všech možných dostupných údajů o existujícím mluveném slovu, natočeném pro rozhlas, ale i mimo něj.
Jakub Kamberský rovněž přispívá svými recenzemi do Týdeníku Rozhlas, donedávna byl zván jako občasný host do pořadu Kritický klub Jana Rejžka, vysílaného na dnes již bývalém ČRo 6. Tento pořad zanikl spolu se stanicí. V současné době Jakub Kamberský působí jako autor, dramaturg a moderátor původní klubové talkshow Trialogy B, kam si měsíc co měsíc zve vždy dvojici hostů ze světa kultury, především herce a rozhlasové tvůrce.

Jakub Kamberský se věnuje i dalším činnostem, kromě pořádání besed s umělci také publikuje (naposlech.cz), pořádá poslechové radiovečery, zasedá v porotách (Prix Bohemia Radio 2011, Audiokniha roku), tvoří dramaturgii sekce rozhlasových seminářů pro festival Šrámkova Sobotka.