Zpět

Vyhrajte komplet tří audioknih o Karlu IV.

Trilogie o Karlu IV. spisovatele Josefa Bernarda Prokopa má svou audioknižní podobu. Všechny díly vypráví herec Jiří Dvořák a vy je máte možnost získat v dárkovém kompletu CD!
Ve spolupráci s vydavatelstvím OneHotBook jsme připravili soutěž o kompletní trilogii Karel IV. podle románů Josefa Bernarda Prokopa. Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte dárkové balení tří audioknih v interpretaci Jiřího Dvořáka.


 
První díl trilogie Tajný deník ukazuje panovníkův život uceleně skrze vzpomínky na dětství, na rodiče, na všechny čtyři manželky i na potomky. Druhý s podtitulem Císař a císařovna se soustředí na císařskou korunovaci a na svazek s poslední ženou Alžbětou. Třetí část Císař a synové se zaměřuje na vztah „otce vlasti“ k následníkovi Václavovi i k ostatním synům z dalších manželství, i vůči levobočkovi.
text: OneHotBook
Soutěž končí v neděli 2. října 2016. Ze správných odpovědí losujeme jednoho výherce, který získá komplet tří audioknih na CD. Přejeme hodně štěstí.
 
Podívejte se, zda jste nevyhráli v některé z minulých soutěží.

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR - Soutěže.cz a na Websoutěže.cz
Soutěž byla zařazena do největšího českého katalogu soutěží o ceny České-soutěže.cz

 

Jiří Dvořák


Narodil se v Brně, kde také vystudoval herectví na JAMU a vzápětí získal angažmá v Městském divadle. Účinkoval rovněž v šumperském a brněnském Mahenově divadle. V roce 1999 dostal nabídku působit v pražském Divadle na Vinohradech, jehož předním členem je dodnes.
Na jevišti úspěšně ztvárnil spoustu dramatických postav od Shakespearova Macbetha i Jindřicha IV., Šmerala v Adině až po šarmantního Arthura Goringa ve Wildeově Ideálním manželovi. Televizní a filmoví diváci jej znají z filmů Vůně vanilky, Anděl páně, Operace Silver A, Zemský ráj to napohled či Příběh kmotra a ze seriálů jako Pojišťovna štěstí, Světla pasáže, nebo Sanitka 2.
text a foto: OneHotBook
 

Josef Bernard Prokop


Narodil se a studoval v Praze (varhany, klavír, hudební věda). Po krátké pedagogické praxi zakotvil roku 1992 v Českém rozhlase, kde je redaktorem a moderátorem. Kromě toho je také autorem více než dvou stovek rozhlasových pořadů, spoluautorem televizních pořadů (s režisérem A. Moskalykem) a autorem dvou divadelních her. Aktivně koncertuje na varhany, a to nejenom v Čechách, ale ve většině zemí Evropy. Je aktivní i v muzikologické práci, mj. je zakladatelem a předsedou České společnosti Jana Ladislava Dusíka. Vychovává mladé klavíristy v ZUŠ Jana Zacha v Čelákovicích. Ke Karlovi IV. má autor o to větší vztah, že někteří z jeho předků byli ve službách tohoto slavného panovníka a u jeho dvora.
text: OneHotBook, foto: naposlech.cz