Zpět

Soutěž o tři psychologické thrillery Ta přede mnou

Vyhlašujeme soutěž o tři audioknihy Ta přede mnou britského autora s pseudonymem J. P. Delaney. V temném thrilleru účinkují Máša Málková a Kristýna Podzimková.
Jane se po osobní tragédii nastěhuje do nového domu na Folgate Street, který jí učaruje. Je to mistrovské dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt totiž nájem podmiňuje celou řadou nařízení a restrikcí: čisté linie se nesmí narušovat dekorativními předměty, zbytečnostmi ani pohozenými věcmi – všechno je třeba hned uklidit na příslušná místa. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – aby jim pomohl začít znovu. Brzy však Jane zjišťuje, že v něm předtím žila Emma, která jí byla nápadně podobná věkem i vzhledem. To by mohla být jen podivná shoda náhod. Jenže předchozí nájemnice zemřela násilnou smrtí. A Jane se začíná obávat, že podobný osud čeká i ji. Čím více času totiž v domě tráví, tím více si uvědomuje, nakolik se její život začíná podobat tomu Emminu...
text: OneHotBooks

 

 
„Hrátky s časovými rovinami a prolínáním příběhu jsou materiálem jako stvořeným pro vícehlasou četbu. Ačkoli román Ta přede mnou pracuje s faktem, že obě hrdinky jsou si nápadně podobné, pro jejich odlišení naštěstí režisérka Jitka Škápíková vybrala dva kontrastní hlasy. Mladinké Emmy se ujala Kristýna Podzimková, seriózní, osudem zkoušenou Jane ztvárňuje Máša Málková. Jinak řečeno: vyšší, rozpustilý hlas s malinkou naivitou se střídá s hlubším, seriózně zabarveným projevem, ženy už ošlehané životem. Vydařená kombinace, která navíc umí udržet posluchače v příjemném očekávání.“
 


Máša MálkováBěhem studia na pražské konzervatoři hostovala ve Východočeském divadle v Pardubicích a objevovala se i na scénách v hlavním městě. V současnosti ji můžete také vidět v různých pražských divadlech (Divadlo Rokoko, Studio Ypsilon, Divadlo v Rytířské). Upozornila na sebe ve filmu Jiřího Menzela Obsluhoval jsem anglického krále (2006) a zazářila po boku Karla Rodena ve snímku Fotograf (2015) o životě Jana Saudka. Známá je ze seriálu Ulice a jako moderátorka televizního pořadu o počítačových hrách Game Page (do roku 2012).
text: OneHotBook


Kristýna PodzimkováVystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a poté dostala angažmá v Těšínském divadle v Českém Těšíně,. Od roku 2009 je na volné noze. Na filmovém plátně se poprvé objevila ve snímku Juraje Jakubiska Bathory (2008), větší hereckou příležitost  dostala v německém filmu Absurdistán, do kterého ji obsadil režisér Veit Helmer a s nímž se také zúčastnila festivalu Sundance. Známá je ze seriálů (Ulice, Soukromé pasti, Doktoři z Počátků, Ohnivý kuře) nebo z dvoudílného televizního snímku Metanol (2018).
text: OneHotBookSoutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR - Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

Soutěž byla zařazena do největšího českého katalogu soutěží o ceny České-soutěže.cz

Soutěž trvá do úterý 17. září