Zpět

Vyhrajte 3× historickou detektivku ke stažení

Ve spolupráci s vydavatelstvím OneHotBook a obchodem Audiolibrix jsme připravili soutěž o tři audioknižní historické detektivky Jeden mrtvý navíc v podání Pavla Soukupa. Získat je můžete on-line!
Spor o nástupnictví vehnal Anglii do občanské války, a tak prolilo krev i město Shrewsbury. Vítězní Štěpánovi žoldnéři dobyli tamní hrad a velitel rozkázal všech čtyřiadevadesát vzbouřenců pověsit, načež je místní benediktin a bylinkář pověřen, aby těla na poslední cestu zaopatřil. Ale proč je mrtvol najednou pětadevadesát? A kdo byl ten očividně urozený mládenec pověřený tajným posláním, jenž nebyl oběšen popravčím jako politický odpůrce, nýbrž uškrcen zezadu jako nějaký kmán? Napoví bratru Cadfaelovi jeho nová schovanka? Nebo Hugh Beringar? Zatímco s obeznalým mnichem diskrétně pátráme, kdo má zločin na svědomí, dozvíme se, jak lidé ve středověké Anglii žili, co měli rádi a jak uvažovali, co ctili – a taky proč vraždili.
text: OneHotBook

 
 


Pavel SoukupVystudoval žurnalistiku na Univerzitě Karlově a poté úspěšně absolvoval DAMU. Po studiu působil v oblastních divadlech, později se vrátil do Prahy, kde hrál v Městských divadlech pražských, především v Divadle ABC, a stal se členem souboru Hudebního divadla v Karlíně. Dobře známý je z televizních obrazovek – od roku 1980 se objevuje v televizních pohádkách, komediích a také v seriálech (např. Náhrdelník, Život na zámku, Ordinace v růžové zahradě). Daleko známější je ovšem jeho hlas – jednak díky mnoha dokumentům, k nimž namluvil komentář, a jednak jako dabér Arnolda Schwarzeneggera, Robina Williamse, Gérarda Depardieua, Michaela Douglase, Harrisona Forda, Bruce Willise nebo Roberta Redforda. Svůj hlas propůjčil i kresleným postavičkám z filmů Toy Story: Příběh hraček, 101 dalmatinů či Spláchnutej. Za mistrovství v dabingu byl několikrát oceněn.
text a foto: OneHotBook
 


 
Soutěž byla zařazena do největšího českého katalogu soutěží o ceny České-soutěže.cz

Soutěž trvá do středy 1. dubna