Zpět

Vyhraj audioknihu Prašina – Černý merkurit na CD

Vyhlašujeme soutěž o 3 CD s novu audioknižní Prašinou! Vyhrajte Černý merkurit v podání Matouše Rumla!
Prašinu sevřel mráz, neobydlené ulice jsou zaváté sněhem. Od prvního dobrodružství Jirky a En uplynulo několik měsíců, přímo v tajemné čtvrti si vybudovali klubovnu zvanou Doupě a objevili prašinskou část Krchleby, ze které přichází hrozba pro celé město. Přesto se zdá, že jejich přátelství slábne. Na koho se ještě mohou spolehnout, když i oni dva před sebou mají tajnosti? Pod ocelovým nebem se odehraje strhující příběh, který vyvede z omylu všechny, kdo si mysleli, že na Prašině může nastat klid.
text: Tympanum

 

 
 

 

Matouš RumlVystudoval Hudebně dramatické oddělení Pražské konzervatoře (2008). Již během studií hostoval v Divadle ABC, ve Stavovském divadle a v Klicperově divadle v Hradci Králové. Pět let byl členem souboru Městského divadla v Mladé Boleslavi, kde vystoupil například v inscenacích Ostře sledované vlaky, Nebezpečné vztahy, Úplné zatmění nebo Chaplin. Nyní je členem divadelního spolku Kašpar v Divadle v Celetné (Osiřelý západ, Višňový sad, Mrzák Inishmaanský, Mikulášovy patálie). Televizním divákům je známý ze seriálu Comeback, z pořadu pro děti Hřiště 7 a z magazínu Za obzorem. Je laureátem Ceny Zuzany Navarové a Thálie pro mladého činoherce za rok 2012.
text a foto: Tympanum


Moderně zakroucená čtvrť

„Prašina Vojtěcha Matochy nepředstavuje návrat k romantickým Jestřábovým knihám, naopak, je moderním a poutavým příběhem pro současnou mládež. Hlavní hrdinové nejsou až nepřirozeně vzornými hochy, jakými byli ti z Rychlých šípů. Matocha nementoruje a totéž nedělá ani Matouš Ruml. Interpretova barva hlasu vytváří pocit, že příběh vypráví kluk stejného věku, jako jsou jeho posluchači.“
► celá recenze audioknihy Prašina
Soutěž byla zařazena do největšího českého katalogu soutěží o ceny České-soutěže.cz

Soutěž trvá do úterý 19. listopadu