Zpět

Soutěž o audioknihy Sedm let v Africe

Hrajte o skutečný příběh českého syna nigerijského krále v podání Vasila Fridricha. Audioknihu Sedm let v Africe můžou získat tři z vás.
Po smrti svého otce odešel autor z Česka do Nigérie, aby odvrátil pád hrozící jeho rodině. Následoval volání dávné rodové tradice, vrátil se do Afriky jako dědic trůnu a přebral odpovědnost za osud příbuzenstva, které však sotva znal. Na této cestě našel nejen své kořeny a novou identitu, ale často se také ocitl na pokraji smrti, opuštěn blízkými i svou životní láskou a vydaný všanc jednomu z nejnebezpečnějších míst planety.
text: OneHotBook
 


 


 
„Vasil Fridrich působí jako někdo, kdo pro tuto roli nebyl vybrán náhodou. Narodil se ve stejném roce jako Obonete Ubam a v jejich mluveném projevu lze vystopovat podobné rysy. Zatímco Fridrich je studovaný herec a zkušený vypravěč audioknih, Ubam musel také hrát jistou roli a hovořit před mnoha lidmi. A i když má Ubamův přirozený projev jiné frázování, je Fridrich díky svým zkušenostem rozhodně dobrou volbou pro roli jeho osobního vypravěče.“
 

Vasil Fridrich



Absolvoval DAMU, během studia také účinkoval v divadelním spolku Kašpar a v divadle J. K. Tyla v Plzni. V roce 1995 se stal členem CD 94 v Divadle v Celetné. Po skončení studií získal angažmá ve Švandově divadle, v letech 2002–2005 působil ve Středočeském divadle Kladno. V současné době působí v Městských divadlech pražských. Zahrál si například ve dvoudílném televizním filmu Metanol (2018) nebo ve snímcích Hodinový manžel (2014), Kobry a užovky (2015), Teorie tygra (2016) či v seriálu Svět pod hlavou (2017). 



Soutěž byla zařazena do největšího českého katalogu soutěží o ceny České-soutěže.cz

Soutěž trvá do úterý 21. ledna