Zpět

Vyhrajte Gaimanovu Severskou mytologii

Pro tento týden jsme připravili soutěž o audioknihu Severská mytologie. Mýty a legendy zpracované Neilem Gaimanem osobitě čte Pavel Soukup. Audiokniha na CD v pečlivě zpracovaném obalu může být vaše, znáte-li odpověď na jednoduchou otázku.
Krutý sever zabydleli drsní bohové, kteří neváhali stvořit svět z mrtvého obra – z jeho masa se stala hlína, z kostí vznikly hory, krev a pot se proměnily v moře. Patří mezi ně mocný Ódin se svými dvěma havrany, přímý a dobromyslný hromovládce Tór, lstivý Loki a mnoho dalších, kteří obývají světy stromu Yggdrasil a očekávají neúprosně se blížící ragnarök, tedy soudný den.
text: OneHotBook
 


 

Nejméně do neděle 24. června 2018 můžete zkusit štěstí a vyhrát audioknihu Severská mytologie.
 
Dejte o soutěži vědět i svým přátelům na Facebooku.


 
 
 

Pavel SoukupVystudoval žurnalistiku na Univerzitě Karlově a poté úspěšně absolvoval DAMU. Po studiu působil v oblastních divadlech, později se vrátil do Prahy, kde hrál v Městských divadlech pražských, především v Divadle ABC, a stal se členem souboru Hudebního divadla v Karlíně. Dobře známý je z televizních obrazovek – od roku 1980 se objevuje v televizních pohádkách, komediích a také v seriálech (např. Náhrdelník, Život na zámku, Ordinace v růžové zahradě). Daleko známější je ovšem jeho hlas – jednak díky mnoha dokumentům, k nimž namluvil komentář, a jednak jako dabér Arnolda Schwarzeneggera, Robina Williamse, Gérarda Depardieua, Michaela Douglase, Harrisona Forda, Bruce Willise nebo Roberta Redforda. Svůj hlas propůjčil i kresleným postavičkám z filmů Toy Story: Příběh hraček, 101 dalmatinů či Spláchnutej. Za mistrovství v dabingu byl několikrát oceněn.
text a foto: OneHotBook
 

Petiška ze severu

„Nakladatelství OneHotBook se nemohlo splést, když vybralo pro nahrávání tento titul. Gaiman vrací mytickým schématům spád, buduje napětí, rozehrává emoce, osudovosti dodá váhu a prolité krvi barvu. Slova křičí, že chtějí být náležitě vyslovena, a to s patřičnou úctou ke starodávným příběhům, s vážností a přednesem, který by potěšil i uši králů. Režisér Hynek Pekárek vsadil na Pavla Soukupa, jehož hlas má rozšafnost starých bardů. Vyprávění předkládá jako nezpochybnitelnou zprávu o dění v Ásgardu a přilehlých světech. Ve správnou chvíli ale tón odlehčí a nenechá zapadnout jediný vtip.“
Klára Smolíková, naposlech.cz
 

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR - Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

Soutěž byla zařazena do největšího českého katalogu soutěží o ceny České-soutěže.cz