Zpět

Soutěž o 3 audioknihy Couchsurfing v Rusku

Tři z vás mohou vyhrát novinkovou audioknihu Couchsurfing v Rusku, kterou v interpretaci Zdeňka Kupky vydalo Nakladatelství Kazda.
O žádné části zeměkoule nepanují tak zmatené a rozporuplné informace jako o Rusku. V tom případě pomůže jediné: vyrazit na cestu a udělat si svůj vlastní obrázek. Po deset týdnu sbírá autor bestselleru Stephan Orth mezi Moskvou a Vladivostokem malé i velké postřehy. A od jednoho gauče ke druhému objevuje na své cestě zemi, v níž se za strohou fasádou skrývá nekonečná srdečnost.
text: Nakladatelství Kazda
 


 


 
„Balancování na pomezí novinářské bulvarizace a snahy vykreslit skutečný život v Rusku naštěstí nikdy nesklouzne směrem k tomu prvnímu. Čemuž ostatně velmi napomáhá i způsob, jakým knihu načetl Zdeněk Kupka. Zatímco jiné podání – například typově podobné Filipu Švarcovi – by s velkou pravděpodobností mohlo akcentovat ironii, humor a vůbec jistou dávku uštěpačnosti, které se Orth nevyhýbá, Kupka s tím vším zachází velmi opatrně a naopak posiluje volbou rytmu a prací s intonací a řečovými gesty onu všednost a normálnost.“
 

Stephan OrthPracoval jako redaktor Spiegel Online, v roce 2016 se osamostatnil a od té doby se živí jako nezávislý novinář. V současnosti žije v Hamburku, ale procestoval už 70 zemí. S couchsurfingem zacal v roce 2004. Nakladatelství Kazda vydalo tři jeho úspěšné knihy.


Soutěž byla zařazena do největšího českého katalogu soutěží o ceny České-soutěže.cz

Soutěž trvá do úterý 28. ledna