Zpět

Vyhrajte audioknihu Já, Poutník v podání Martina Stránského

Ve spolupráci s vydavatelstvím Témbr jsme připravili soutěž o 3 audioknihy Já, Poutník. Mimořádný debut Terryho Hayese, kombinující prvky špionážního a kriminálního thrilleru, čte Martin Stránský.
Adoptivní syn zámožné americké rodiny kdysi vedl tajné oddělení vyšetřující zločiny uvnitř špionážních a zpravodajských služeb. Než se stáhl do ústraní absolutní anonymity, napsal knihu o moderních vyšetřovacích metodách. Svérázná příručka se mu však stala osudnou: kdosi ji použil coby návod, jak někoho zabít, znemožnit určení totožnosti oběti a zahladit po sobe jakoukoli stopu. A někdo jiný s její pomocí Poutníka našel a přiměl ho zapojit se do vyšetřování této vraždy. Na první pohled pouhý kriminální případ, ač výjimečný a problematický, se ale jako mávnutím proutku změní v děsivý závod s časem, kde jde o mnohem víc než o vypátrání pachatele zločinu. Poutníkův protivník totiž podobně jako on nemá jméno ani tvář. Má však cíl, za nímž neúprosně kráčí: chce ve jménu svého Boha vykonat masovou pomstu. A našel si k tomu i prostředek, hrozivý a nemilosrdný, stejně jako je jeho nenávist.
text: Témbr
 
 
„Já, Poutník se mezi dnešními tituly rozhodně neztratí. A v Martinu Stránském našel tento příběh ideálního protagonistu. V jeho četbě je slyšet sebekázeň, díky které se nedopouští ani náznaku přehrávání. Každé pasáži odměřuje přesnou dávku emocí – ani o chlup víc, ani míň. Tempo a náladu vyprávění ovlivňuje i drobnými nuancemi – nádechy a pomlkami.“
 

Martin Stránský

 
Debutoval jako elév na prknech Horáckého divadla v rodné Jihlavě. Po absolutoriu DAMU nastoupil do stálého angažmá v plzeňském Divadle J. K. Tyla v Plzni, v roce 2004 hostoval v Národním divadle v Brně a účinkoval v komponovaném pořadu Martina Hilského uvedeném v rámci Letních shakespearovských slavností na Pražském hradě, kde se později představil i jako Jago v Othellovi (2008). Nyní je stálým hostem pražského Divadla pod Palmovkou. Pravidelně se objevuje v TV seriálech (Ulice, Kriminálka Anděl, Místo nahoře, Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě 2, Doktoři z Počátků apod.) a ve filmech (Pravidla lži, Boží duha, Peklo s princeznou, Hrobník, Habermannův mlýn, Ženy, které nenávidí muže, Occamova břitva, Pražské orgie atp.) V dabingu, jemuž se věnuje přes čtvrt století, je jeho největším úspěchem Cena Františka Filipovského 2011 za ztvárnění seriálového Dr. House (Hugha Laurieho).
text a foto: OneHotBook

 


 
Soutěž byla zařazena do největšího českého katalogu soutěží o ceny České-soutěže.cz
 
Soutěž trvá do soboty 28. listopadu