Vyhledat

Dominik Budil

Audioknihy tvůrce:

Kosení
Vyprávění pokračují a na scénu přicházejí nové smrtky… Příběhů, jež by se daly o cechu smrtek vyprávět, je stále bezpočet. Od doby, kdy se Nimbus ujal péče o lidstvo, do chvíle, kdy se smrtka Goddard pokusil obrátit systém naruby, uběhly stovky let. Lidé žili dlouho ve světě bez hladu, nemocí a smrti, v němž jako živé nástroje regulace počtu obyvatel sloužily smrtky.
Moderní sebeobrana
 Tahle kniha je zbraň. Naučí vás poznat své hranice i to, jak si je hájit. Jak použít svůj hlas jako zbraň. Jak se postavit sami za sebe a nenechat si nic líbit. Naučí vás ozvat se v práci, když má na vás šéf na poradě sexistický vtip. Ve škole, když vás spolužák plácne po zadku. Na ulici, když jste terčem vulgárního pokřikování. Ve vlakovém kupé, když muž proti vám začne masturbovat. Naučí vás říct si konečně dost! a rozhodnout se, že si už další nevhodné poznámky, narážky a ponižování nenecháte líbit. Vzít si zpět svou důstojnost a svobodu. Přestat se bát a užívat si život beze strachu. Naučí vás, jak předcházet napadení. Jak poznat, že si vás vybírá útočník, a překazit mu jeho plán ještě dřív, než ho stačí uskutečnit. Jak jednat s člověkem, který vás ohrožuje, a také jak zpacifikovat útočníka a ubránit se hrubému násilí. Naučí vás, jak používat své tělo jako zbraň. Moderní sebeobrana není trénink. Je to životní styl – beze strachu a s pořádnou dávkou sebevědomí.
Šťastné a hrůzostrašné
Vánoční čas je jako stvořený pro vyprávění tajemných a strašidelných příběhů, byť v našich končinách tato tradice nikdy nebyla tak silná jako v anglicky mluvících zemích, zejména ve viktoriánské Anglii, kde zájem o onen svět i strašidelné povídky zažil nebývalý rozkvět. Věříme, že i přes věkovitost některých povídek, které občas spíše pobaví, než vyděsí, je výsledkem zajímavá a především rozmanitá vánoční antologie, která nabídne klasické duchařské historky, příběhy mysteriózní, ale ve výsledku nikterak nadpřirozené, i povídky balancující na hranici obou světů. Teď už je ovšem nejvyšší čas zajistit okna před dujícím větrem, nachystat záložní svíčku, kdyby ta první vypověděla službu, a pustit se do poslouchání. A rada na závěr: Pozor na to, co se o Vánocích skrývá ve stínech! i když často je možná lepší to nevědět.
Legenda
Druss, vládce sekery, se stal námětem k pověstem — příběhy o mocném válečníkovi se vyprávěly po celé zemi. Ale jak příběhy s vyprávěním rostly, Druss sám stárnul. Obrátil se zády ke slávě a stáhl se do svého doupěte vysoko v horách. Prošedivělý starý válečník zde žije ve společnosti sněžných levhartů a čeká na dávného nepřítele – smrt. Na pochod se vydala barbarská horda. Vše, co stojí mezi ní a lidem Drenaje, je mocná pevnost se šesti hradbami, která nebyla nikdy dobyta. Ale teď ji drží slabí, prodejní a demoralizovaní vojáci. Velká citadela je odsouzena k zániku. Druss souhlasí, že vyjde z ústraní, aby tento poslední, beznadějný zápas vedl. Ztracené případy pro něj nic neznamenají — mnohokrát bojoval v bitvách prohlašovaných předem za prohrané… Legenda, vydaná v roce 1984, je prvním a zároveň nejznámějším fantasy románem britského spisovatele Davida Gemmella. Jedná se o první titul později známé Drenajské ságy. Gemmell začal dílo tvořit v roce 1976, kdy procházel testy na podezření na rakovinu. Dobyvatelé a odolávající pevnost jsou tak metaforou o boji s touto nemocí. Poté, co testy rakovinu neodhalily, Gemmell koncept odložil a vrátil se k němu až po doporučení svého přítele v roce 1980. Knihu nazvanou LEGENDA mu v roce 1982 schválilo nakladatelství Century Hutchinson, načež došlo k jejímu prvnímu vydání v roce 1984.
1 / 41234
Přejít nahoru