Přibližně hodinový program křtu moderovala novinářka Veronika Bednářová a hudební oživení zajistila dívčí kapela Otázka času. Stejně jako ostatní audioknihy vydavatelství Tebenas, i k této s názvem Ten sen vytvořil závěrečnou hudební korunu v podobě písně skladatel, básník a muzikant Raven. Zajímavostí je, že tento renesanční muž mimo své aktivity pro vydavatelství ztvárňuje roli Jana Křtitele v rockové opeře Maria Madonna.
Martina Formanová je autorka žijící v Connecticutu, absolventka pražské FAMU, konkrétně oboru scenáristiky a dramaturgie. Děj jejího již čtvrtého románu je usazen do roku 1986 a snaží se v něm současným čtenářům a posluchačům přiblížit dobu 80. let, kdy sama nahlížela do nejrůznějších sociálních skupin: byla jako doma v intelektuálním prostředí FAMU, pracovala jako modelka, znala se s představiteli undergroundu a stejně jako hlavní hrdinka příběhu Ten sen měla i ona (jako tehdy prý všichni) spolužáka, který byl vekslákem. Tento pelmel právě je podle spisovatelky i herečky Báry Munzarové něčím, co si dnes už mnozí nedovedou představit. „Na pultech nebylo skoro nic, ale nebyl ani žádný bulvár, takže si tehdejší známé osobnosti mohly dovolit žít klidně i několik životů,“ podotkla k tomu dále Martina Formanová. Jako autorka má radost i z realizace osmidílného seriálu České televize s názvem Na tělo, k němuž napsala scénář a který bude uveden v příštím roce.
Co se týče knihy Ten sen, zmínila Martina Formanová hodnocení prvních čtenářů, kteří jí dávali najevo, že její hlavní hrdinka Daniela působí nesympaticky. Rozhodně nejde o postavu, která by zapadla do běžných škatulek. „U spousty hrdinů a hrdinek se zápornými vlastnostmi přitom dochází k tomu, že jsou zbožňováni,“ uvedla.
Bára Munzarová se rozvyprávěla, že sama maturovala v roce 1990. Oba její rodiče, Jana Hlaváčová a Luděk Munzar, byli v té době hvězdami Národního divadla. Zavzpomínala na absurditu doby, kdy byla vyplísněna soudružkou učitelkou coby žačka druhé třídy za herecký výkon svého otce, poněvadž ztvárnil roli muže, který zradil Julia Fučíka. Přes vzpomínky na své rodiče a období pečování o ně se dostala i k tématu svého projektu Zastav se na chvíli, kdy nabízí meditační a relaxační program všem, kdo ocení možnost vystoupit ze svých povinností a myslet chvíli jen na sebe například jako prevenci vyhoření. Hovořila ale i o svých uměleckých aktivitách. V současnosti ji můžete spatřit v komedii Sladké neřesti a v muzikálu Láska je láska v divadle Lucie Bílé, ale také v hudební komedii Ivana Mládka Močál story. Jako interpretka zazářila vloni v audioknize Poslední prvotina autorky Olgy Sozanské, která vyšla rovněž pod hlavičkou Tebenasu.
Bára Munzarová také na závěr věnovala krátký rozhovor redakci naposlech.cz:
Máte něco společného s hrdinkou knihy Ten sen Danielou?
Nic. Na to, co je v knize popsáno, bych nikdy neměla odvahu, a co se týče vztahových věcí, tak když se zamiluju, tak jsem věrná až za hrob.
Interpretovala jste i dvě předchozí díla Martiny Formanové Povídky na tělo a Nalakuj to narůžovo. Lze předpokládat, že se chopíte i další látky této autorky?
Netuším, to záleží na spoustě okolností. Když dostanu nějakou nabídku na práci, musím vědět co to je, zda mě to nějakým způsobem osloví, abych se pod to mohla takzvaně podepsat. Poetika Martiny Formanové je mi blízká, protože světy v naší věkové kategorii se prolínají, takže je pro mě snadné se napojit na její hrdinky. Společné průsečíky v životě nacházíme také v tématu péče o odcházejícího blízkého, v jejím případě o barda Miloše Formana, v mém případě o mé rodiče. – Nic neslibuji, ale nevylučuji rozhodně další spolupráci.
Jiří Buřič za vydavatelství Tebenas se vyjádřil, že herec je pro něj vším a v nadsázce, že pokud by si přál mít ve studiu modré tapety, tak je bude mít. Jak se vám spolupracovalo?
Audiokniha Ten sen byla pro mě teprve čtvrtá interpretační příležitost, nejsem chronický narátor. Potřebuji vlídné, domácké prostředí a toho se mi dostalo. Taky je pro mě důležité, když kvantita nepřesahuje kvalitu.