Zpět

Myšlení, rychlé a pomalé

Myšlení, rychlé a pomalé
Převratná a průkopnická kniha o fungování naší mysli od jednoho z největších a nejvlivnějších myslitelů současnosti - Daniela Kahnemana. Poslechněte si povídání o desítkách let autorových výzkumů, které navždy mění způsob, jakým přemýšlíme o přemýšlení, rozhodování, životě, práci i světě. Audiokniha vás naučí odhalovat chyby a zkratky vaší mysli a vyhnout se tak pasti mentálních chyb. Je nezbytná pro všechny studenty, učitele, investory..., a prostě všechny, kteří chtějí porozumět sobě, lidem i světu.
Daniel Kahneman, psycholog, držitel Nobelovy ceny za ekonomi, nás v průlomové práci, označované Nassimem Talebem za stejně významné dílo, jakým byl kdysi Freudův Výklad snů, seznamuje se dvěma systémy, které řídí to, jak přemýšlíme a jak se rozhodujeme.
 

Systém 1 je rychlý, intuitivní a emocionální. Systém 2 je pomalý, váhavý a logický.Průvodce myslí nás v této na poslech poutavé knize vtahuje do dialogu o tom, jak přemýšlíme, a přitom odhaluje, v kterých situacích můžeme a kdy naopak nesmíme věřit své intuici (Systém 1) a také kdy a jak čerpat z přínosu pomalého myšlení (Systém 2). Nabízí praktické i poučné poznatky o tom, jak vznikají naše rozhodnutí v pracovním i osobním živote - a hlavně, jak se vyvarovat chyb. Jak sám Kahneman říká v jednom ze svých rozhovorů: „Ano, život lze žít inteligentněji a zdá se, že je tento způsob života lepší“.
text: Jan Melvil Publishing
autor
Daniel Kahneman
název
Myšlení, rychlé a pomalé
interpret
Borek Kapitančik
délka
20:20
vydavatel
Jan Melvil Publishing
rok vydání
2019