Zpět

Vyhrajte audioknihu Holly

Až do neděle 2. června můžete na našem webu soutěžit o čerstvou novinku Stephena Kniga Holly. Její audioknižní verzi vydali ve OneHotBook v režii Hynka Pekárka s hlasem Kláry Oltové a rozhodně byste si ji, pokud milujete napětí a máte pro strach uděláno, neměli nechat ujít!
Proč si dělat těžkou hlavu z mordování, když jsou pro vás lidi pouhý dobytek?

Policista ve výslužbě Bill Hodges přežil takřečeného mercedesového vraha jen o pár
měsíců, načež ho zákeřně odpravila rakovina, a tak je jeho bývalá parťačka z agentury
Právo nálezce Holly Gibneyová v boji se zločinem nucena pokračovat na vlastní pěst. Zdrcená ztrátou svého mentora přichází zakrátko i o matku, a to v krušné době, kdy svět netrpělivě vyhlíží konec smrtící epidemie covidu-19. Soukromá vyšetřovatelka obdařená neobvyklými mentálními schopnostmi přesto vyslyší prosbu zoufalé ženy, která v městečku na americkém Středozápadě pohřešuje dceru. Z pátrání po dívce vypomáhající v univerzitní knihovně se vyklube zapeklitý případ sériových únosů a vražd, jejichž překvapiví pachatelé jsou zvrácení až do morku kostí. A my se těmto nenápadným psychopatům budeme od samého začátku dívat přes rameno…

Svérázná Holly Gibneyová – známá z trilogie o soukromém očku Billu Hodgesovi i z dalších Kingových příběhů – se v autorově krimithrilleru z roku 2023 dočkala titulní role. A září jako hvězda první velikosti.
 
text: OneHotBook
 
Holly
 


 
 

Klára Oltová

Klára Oltová

(* 1976)

Už jako dítě se v rodných Pardubicích nadchla pro divadlo v dramatickém kroužku. Současně se učila hrát na klavír, chodila na balet a do lyžařského oddílu. Po absolvování tamního gymnázia byla v roce 1994 přijata na JAMU – katedru činoherního herectví. Po absolutoriu nastoupila díky vyhranému konkurzu na představitelku Stelly v inscenaci Velkolepý paroháč do pražského Divadla v Dlouhé, v jehož souboru je stále činná. Jejím prvním hereckým partnerem v profesionálním angažmá byl Karel Roden, který ji provázel i při jejím debutu filmovém (hráli spolu v povídce Svatební košile ve filmu Kytice). Za postavu Kristýny Fialové v Našich furiantech získala cenu za nejlepší ženský herecký výkon na GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích. Objevila se také ve filmech a inscenacích Román pro ženy (2004), Vřesový trůn (2006), Operace Silver A (2007) či v seriálech Hop nebo trop (2004), Poste restante (2009), Všechny moje lásky (2015) nebo Ordinace v růžové zahradě (2017). 
 
Holly
 
Soutěž trvá do neděle 2. června