Zpět

Soutěž o novinkovou audioknihu Hodiny

Pulitzerovou cenou ověnčený román Michaela Cunninghama Hodiny vydává AudioStory v jubilejním 30. roce své existence. Poslechněte si ho v podání Simony Postlerové.
Světoznámý román popisuje jeden běžný den tří ženských postav, Virginie Woolfové, paní Dallowayové a paní Brownové. Jejich osudy postav se odehrávají v různých časových rovinách, přesto se dějové linie na konci knihy mírně protnou. V roce 1999 získal román Pulitzerovu cenu a PEN/Faulkner Award. Miroslav Jindra obdržel za český překlad tohoto románu v roce 2002 Tvůrčí odměnu od Obce překladatelů. Hodiny se proslavily též ve filmové podobě v hlavních rolích s Meryl Streepovou, Julianne Mooreovou a Nicol Kidmanovou.
text: SudioStory
 
 
 

Simona Postlerová

Narodila se v Plzni do umělecké rodiny, matka byla herečkou a otec hercem a režisérem. Absolvovala pražskou DAMU. Již během studií hostovala v Národním divadle, kam hned po absolutoriu nastoupila do angažmá. Dále se objevila například v Divadle Ungelt nebo v Hudebním divadle Karlín. Od roku 1992 je ve stálém angažmá v Divadle na Vinohradech (Brouk v hlavě, Jistě, pane ministře, Ideální manžel, Zkouška orchestru aj.)
V televizi je Simona Postlerová obsazována především do původní filmové produkce (Stará láska nerezaví, Bekyně mniška, Kean, Tma, Milostivé léto, Kočky, Danton). Diváci ji však dobře znají také ze seriálů (Hotel Herbich, Poslední sezóna, Ošklivka Katka, Cesty domů).
Velmi oceňována je rovněž v oblasti dabingu a rozhlasového čtení. Svůj hlas propůjčila například Audrey Hepburnové (Snídaně u Tiffanyho), Emmě Thompsonové (Vtip - za tento výkon získala v roce 2002 Cenu Františka Filipovského), Cate Blanchetové, Annette Benningové a také mnoha postavám v seriálech (Gilmorova děvčata, Hvězdná brána ad.)
text a foto: AudioStory
 


 
Soutěž byla zařazena do největšího českého katalogu soutěží o ceny České-soutěže.cz

Soutěž trvá do neděle 26. září