Zpět

Vyhrajte audioknihu Legenda

Pro každého milovníka klasické fantasy by měla být Legenda povinným poslechem! Vy ji teď můžete vyhrát, když odpovíte na jednoduchou otázku a budete mít trochu štěstí při slosování. Nahrávku podle knihy Davida Gemmella vydalo AudioStory v podání Saši Rašilova.
Druss, vládce sekery, se stal námětem k pověstem — příběhy o mocném válečníkovi se vyprávěly po celé zemi. Ale jak příběhy s vyprávěním rostly, Druss sám stárnul. Obrátil se zády ke slávě a stáhl se do svého doupěte vysoko v horách. Prošedivělý starý válečník zde žije ve společnosti sněžných levhartů a čeká na dávného nepřítele – smrt.

Na pochod se vydala barbarská horda. Vše, co stojí mezi ní a lidem Drenaje, je mocná pevnost se šesti hradbami, která nebyla nikdy dobyta. Ale teď ji drží slabí, prodejní a demoralizovaní vojáci. Velká citadela je odsouzena k zániku. Druss souhlasí, že vyjde z ústraní, aby tento poslední, beznadějný zápas vedl. Ztracené případy pro něj nic neznamenají — mnohokrát bojoval v bitvách prohlašovaných předem za prohrané…

Legenda, vydaná v roce 1984, je prvním a zároveň nejznámějším fantasy románem britského spisovatele Davida Gemmella. Jedná se o první titul později známé Drenajské ságy. Gemmell začal dílo tvořit v roce 1976, kdy procházel testy na podezření na rakovinu. Dobyvatelé a odolávající pevnost jsou tak metaforou o boji s touto nemocí. Poté, co testy rakovinu neodhalily, Gemmell koncept odložil a vrátil se k němu až po doporučení svého přítele v roce 1980. Knihu nazvanou LEGENDA mu v roce 1982 schválilo nakladatelství Century Hutchinson, načež došlo k jejímu prvnímu vydání v roce 1984.
 
text: AudioStory

 


 
 

Saša Rašilov

Saša Rašilov

(*1972)

Divadelní, filmový a televizní herec a dabér. Pochází z filmové rodiny. Jeho otec byl kameramanem a dědeček hercem. Studoval na pražské konzervatoři a poté na DAMU. Již od studií působil v divadlech. Postupně prošel těmito divadly: Studio GAG Borise Hybnera, Divadlo Na zábradlí, Divadlo v Řeznické, Divadlo Komedie
a od roku 2002 se stal členem Národního divadla.
Jeho prvním filmem byla Šakalí léta. Z jeho pozdějších filmů jmenujme například Milenci a vrazi, Duše jako kaviár, Román pro ženy.
Saša Rašilov dnes patří k nejvíce obsazovaným dabérům u nás. V roce 2003 získal prestižní cenu Františka Filipovského za dabing.
 
text: AudioStory

Pan Kaplan má stále třídu rád
 
 
Soutěž trvá do neděle 24. září