Zpět

Audioknižní podcasty

Celosvětový fenomén podcastů, tedy sérií zvukových pořadů nemohl samozřejmě minout ani obor audioknih. Přestože si u nás podcasty své posluchače teprve hledají, vzniká těch čistě audioknižních hned několik.

Audiokniha roku

Aktuálně nejnovější podcast o audioknihách a hned o těch nejlepších. V pravidelném čtrnáctidenním intervalu se zakladatel prestižní ceny Audiokniha roku a šéfredaktor naposlech.cz Jakub Horák ohlíží za audioknihami, které byly oceněny v některém z proběhlých ročníků. Zaznívají ukázky z konkrétních audioknih, dobové recenze i zajímavosti, o kterých jste třeba netušili.
 

Audinovinky

První česko-slovenský čistě audioknižní podcast. Dvojice moderátorů Michal a Petra svůj pořad sami označují za nejzábavnější a nejinspirativnější podcast o audioknihách, knihách, podcastech a vůbec celé popkultuře. Pravidelně a s občasnými hosty, se věnují především nově vydávaným i chystaným audioknihám.  

Nastražený uši

Desetidílný, aktuálně pozastavený tematický podcast redakce naposlech.cz. V samostatných dílech se zaměřuje na fenomény audioknižního trhu: na rozhlasové a audioknižní dílo režiséra Jiřího Horčičky, na vánoční audioknižní pohádky, na detektivky Dominika Dána a ve dvou posledních na zvukové adaptace děl Agathy Christie.  

naposlech.cz

Podcastový kanál bez užšího tematického zařazení přináší zvukovou verzi pravidelných přehledů nových audioknih (které připravuje redakce naposlech.cz), ukázky z audioknih (především takové, které jinde na internetu vystaveny nejsou), rozhovory s interprety a další.