Zpět

Po strništi bos

Po strništi bos
Nejnovější kniha Zdeňka Svěráka Po strništi bos sklízí zasloužený čtenářský obdiv. Její zvuková podoba, která vychází nyní u Supraphonu, je tedy přirozeným souputníkem literární podoby - zvláště, čte-li ji autor sám.
Svěrák se vrací do jedné etapy svého dětství a vypráví zážitky malého městského kluka, přesazeného za války na venkov. Drobná vítězství nad vlastním strachem v partě venkovských dětí jsou zde prožívaná se stejnou intenzitou a radostí, jako následné oslavy nastoleného míru. Obdivuhodné vypravěčské umění, jakoby filmová obrazivost, vtipné a velmi věrohodné situace, to vše strhne čtenáře a posluchače k velkému prožitku.
 

Autor vysvětluje: „Není to kronika mého dětství ani naší rodiny, chtěl jsem, aby to byla krásná literatura. Autoři takové literatury nejen vzpomínají na to, co viděli a slyšeli, ale také si vymýšlejí a fantazírují, aby jejich příběh stál za řeč.“ Že tato audiokniha stojí za řeč, tím si můžeme být jisti. Že je autor nejlepším interpretem svého díla, dokazuje právě touto audioknihou sám Zdeněk Svěrák.
text: Supraphon
autor
název
Po strništi bos
režie
Naďa Dvorská
interpret
délka
3:38
vydavatel
rok vydání
2014
hudba
Jaroslav Uhlíř
obal
Michal Weigel
zvuk
Ivan Mikota
střih
Ivan Mikota
mastering
Ivan Mikota
produkce
Naďa Dvorská
katalogové číslo
SU 6194-2