Zpět

Pohádky

Pohádky
Komplet 4 CD shromažďuje unikátní, vtipné a svérázné pohádky Zdeňka Svěráka, psané v šedesátých a osmdesátých letech.
Nejprve vznikl příběh Tři auta o starém Fordu, Aerovce a Spartakovi. Auta si vyjedou na výlet, protože je jim před domem na ulici zima. Herecké obsazení je mimořádné – Ljuba Hermanová, Eduard Kohout a Ladislav Trojan. Krápník a Františka je pohádka o hledání štěstí a zároveň jinotaj o dvojím světě – zjeveném a tajném – opět se skvělými herci, např. Josefem Kemrem, Iljou Rackem a Jaroslavem Satoranským. Třetí pohádka Kolo se zlatými ráfky, zcela otevřeně vypráví o divném království, kde se nesmí mluvit nahlas a ti, kteří neposlechnou, pak musí zpívat vězeňské lidové písničky v kobkách v podzámčí. Tuto pohádku, nazvanou původně Tiché šlapací království, v Čs. rozhlasu po roce 1968 smazali jako nežádoucí. Její nová verze vznikla o dvacet let později v úžasném obsazení Borise Rösnera, Karla Heřmánka, Jiřího Langmajera a řady dalších, mimo jiné Zdeňka Svěráka.
 

Ten je interpretem i posledního souboru příběhů s názvem Radovanovy radovánky, známých také z televizního Večerníčku. Vyprávění o optimistickém zahradnickém synkovi Bohouškovi, který měl tu vlastnost, že se ze všeho radoval a proto mu začali říkat Radovan, patří, jako ostatně všechny Svěrákovy pohádky, k těm, jejichž humor milují nejen děti, ale i jejich rodiče.
text: Supraphon
autor
název
Pohádky
režie
Jan Fuchs, Karel Weinlich
interpret
Zdeněk Svěrák, Eduard Kohout, Ljuba Hermanová, Ladislav Trojan, Luděk Kopřiva, Josef Kemr, Ilja Racek, Jaroslav Satoranský, Jana Drbohlavová, Milan Neděla, Nina Popelíková, Boris Rösner, Karel Heřmánek, Jiří Langmajer, Eva Horká, Tomáš Longa, Antonín Hardt, Jaroslava Adamová a další
délka
4:43
vydavatel
rok vydání
2012
hudba
Dalibor Basler, Jaroslav Uhlíř, Jiří Kolafa
katalogové číslo
SU 6170-2