Zpět

Norbert Lichý

Norbert Lichý
Na divadelních prknech stanul poprvé už devíti letech. O deset let později působil v šumperském městském divadle, např. spolu s Miroslavem Etzlerem nebo Jiřím Dvořákem. V rozmezí let 1986-1987 působil v Divadle loutek v Ostravě a od roku 1987 působí bez přestávky v Divadle Petra Bezruče.
Kromě herectví se věnuje i hudbě a skládání scénické hudby. Jeho činnost lze vysledovat i ve spolupráci s ostravským studiem České televize - dokumenty, dabing. Angažmá v některém z pražských divadel jej neláká, je bytostně spjat s Ostravou, považuje se za patriota. Ostrava, dávající i beroucí, je jeho celoživotní láska.

Norbert Lichý prošel za svou kariéru obrovským množstvím pozoruhodných charakterů, ostravským publikem je milován a je rozhodně nejvýraznější postavou současné ostravské divadelní scény. Za roli Mendela Singera, ve hře Job od Josepha Rotha, byl v roce 2009 oceněn Cenou Thálie. Jako hudebník se podílel na hudebním doprovodu např. k představením Misery, Idiot, Mladá garda v letech jungle - ruská krasavice fragmentárně odhalena, Ryba ve čtyřech a Usměvavý syn. Norbert Lichý umí hrát na kytaru, basu i varhany, v mládí působil v několika kapelách.
text: Falcon