Zpět

Pavel Rímský

Pavel Rímský (foto: OneHotBook)
Po studiích na JAMU získal angažmá v divadle v Hradci Králové, později vystupoval v divadle Dílna 24, které bylo trnem v oku tehdejšímu režimu. Účinkoval v mnoha oblastních i pražských divadlech, například v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, Městských divadlech pražských, Realistickém divadle (dnešní Švandovo divadlo) i v Divadle v Dlouhé. Od roku 1997 je členem souboru Divadla na Vinohradech.
Filmoví diváci jej znají z rolí ve filmech Colette, Zemský ráj to napohled, Hanele či Učitel tance ale i z televizních filmů a seriálů jako Četnické humoresky, Dobrodružství kriminalistiky nebo Ulice. Díky svému charakteristickému hlasu se uplatnil také v dabingu (např. major Sidney Theodore Freedman v seriálu M*A*S*H).

Pro vydavatelství OneHotBook se zhostil četby Keplerových thrillerů Hypnotizér (2013), Svědkyně ohně (2012) a Písečný muž (2013), ale také audioknihy Cesta Steva Jobse (2012) od Jaye Elliota. Spolu s Janou Strykovou a Igorem Barešem ztvárnil vybrané party v titulu Poslední Laponec (2014) Oliviera Truca, oceněném jako nejlepší francouzská detektivka roku 2013.
text: OneHotBook