Zpět

Video: Jedlová samota pokřtěna

zpráva, , 27.06.2018
Jedlová samota
V pražském Paláci knih Luxor na Václavském náměstí byla za přítomnosti celé řady tvůrců a interpretů pokřtěna audiokniha Jedlová samota. Byli jsme při tom a připravili krátký sestřih z celé akce.

Průvodkyně křtem, Denisa Novotná hned z počátku zmínila, že se při realizaci audioknižní Jedlové samoty sešlo devatenáct herců, čímž aspiruje na nejrozsáhlejší letošní projekt. Připomněla také, že příběh, který napsala Andrea Maria Schenkelová vychází ze skutečné události, při níž byla v roce 1922 v Bavorsku vyvražděna celá rodina žijící na místním statku. Podle překladatelky Zuzany Sell Jarešové přesunula Schenkelová děj do pozdější doby proto, aby příběh přiblížila dnešním čtenářům. 

Autor námětu a jeden z účinkujících Lukáš Křišťan se rozhovořil o tom, jak knihu objevil a proč ho napadlo zpracovat ji jako audioknihu. Režisérka a majitelka vydavatelství AudioStory mluvila o průběhu natáčení a každý z přítomných herců vzpomněl, jak on konkrétně svůj part nahrával: Růžena Merunková, Oldřich Navrátil, Kryštof Nohýnek, Petr Vršek, Dušan Sitek a Daniel Šváb.

Příjemným prvkem slavnostního křtu byla i přítomnost rozhlasového režiséra Karla Weinlicha, který přišel osobně poděkovat tvůrcům audioknižní Jedlové samoty.

Podívejte se na sestřih Křtu audioknihy Jedlová samota, konaného 26. 6. 2018 od 16.30 v Paláci knih Luxor v Praze.
 

Podívat se můžete také na videorecenzi Jedlové samoty.